КСАМИЛ

villa LUNA

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

ВИЛА ЛУНА се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот. Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.

*Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

 

ВИЛА LUNA – КСАМИЛ

ЦЕНИ за НАЕМ на СОБА за 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

Ноќ

1/2 стд.

1/3 стд.

1/4 стд.

2/6 АПТ

КОМЕНТАР

28.05 – 04.06.2021

7

60

71

83

107

ПРОМО

04.06 – 11.06.2021

7

83

95

107

155

ПРОМО

11.06 – 18.06.2021

7

164

175

186

241

 

18.06 – 25.06.2021

7

186

197

219

274

 

25.06 – 02.07.2021

7

208

219

230

307

 

02.07 – 09.07.2021

7

252

263

285

351

 

09.07 – 16.07.2021

7

296

307

329

406

 

16.07 – 23.07.2021

7

296

307

329

406

 

23.07 – 30.07.2021

7

296

307

329

406

 

30.07 – 06.08.2021

7

296

307

329

406

 

06.08 – 13.08.2021

7

296

307

329

406

 

13.08 – 20.08.2021

7

296

307

329

406

 

20.08 – 27.08.2021

7

285

296

318

384

 

27.08 – 03.09.2021

7

252

263

285

351

 

03.09 – 10.09.2021

7

164

175

197

230

 

10.09 – 17.09.2021

7

142

153

164

186

 

17.09 – 24.09.2021

7

107

119

131

143

ПРОМО

24.09 – 01.10.2021

7

71

83

95

119

ПРОМО

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија: 

Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола

Скопје-Валона- 45 €

Скопје-Саранда – 55€

Скопје-Ксамил- 55 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil)

Битола-Валона- 40 €

Битола-Саранда – 50€

Битола-Ксамил- 50 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Охрид -Валона- 30 €

Охрид -Саранда – 40€

Охрид -Ксамил- 40 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)

23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер

02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин ЌАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ