hotel KOVIOU VILLAGE***

Hotel Koviou Holiday Village  -Никити

 10 % попуст за резервации и целосна уплата до 29.02.2020

5 % попуст за резервации и целосна уплата  до 31.03.2020
Early booking понудата е за определен број на соби
 

Локација

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е оддалечена 250м.

GPS Координати: 40.183621, 23.714139

Плажа

200 метри од песочна приватна плажа.

Опис на објектот
Сместување:
хотелски соби 1/2+2 соби. (до 3 возрасни, или 2 возрасни+2 деца до 11,99 г.
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сателитска телевизија, фрижидер, сопствена бања.
Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки.
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.
Лежалките на плажа со доплата (на лице место) 

1/2+2 соба: еден брачен кревет, и една софа на извлекување за 2 деца или 1 возрасен

Услуга

Полупансион
Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса
Вечера 19:00-21:00ч. – шведска маса

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.                            

Цената е за 1 возрасно лице за 7 полупансиони

 

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

 

период

услуга

стандард соба 1/2+2

25.05 – 31.05

6 HB

  189*

 31.05 – 07.06

7 HB

219

 07.06 – 14.06

7 HB

259

 14.06 – 21.06

7 HB

279

 21.06 – 28.06

7 HB

299

 28.06 – 05.07

7 HB

329

 05.07 – 12.07

7 HB

359

 12.07 – 19.07

7 HB

399

 19.07 – 26.07

7 HB

399

 26.07 – 02.08

7 HB

399

 02.08 – 09.08

7 HB

399

 09.08 – 16.08

7 HB

399

 16.08 – 23.08

7 HB

379

 23.08 – 30.08

7 HB

319

 30.08 – 06.09

7 HB

279

 06.09 – 13.09

7 HB

209

 13.09 – 20.09

7 HB

189*

 20.09 – 27.09

7 HB

149*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.


Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Легенда:  HB – полупансион  (појадок и вечера)

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст

Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:

7 полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:

Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга полупансион
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Трет возрасен над 12 год., плаќа 50% од цената во табелата

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. ПАЛАС

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се изви