FESTA CHAMKORIA****

-          FESTA CHAMKORIA****

www.festahotels.com

Хотелот Festa Chamkoria е лоциран во Боровец на 1200 метри оддалеченост од Гондолата. Хотелот располага со спа центар, паркинг, остава за скии и спортска опрема, ресторан, лоби бар со камин и две конференциски сали. Спа центарот е опремен со внатрешен базен, најразлични типови на третмани за лице и тело, масажи, сауна, ароматична сауна, парна бања, релакс соба, фитнес сала и солариум. Сите соби се луксузно уредени со центарално греење и ладење. Опремени се со телефон, плазма ТВ, кабелска телевизија, мини бар, балкон, купатило. Она што го прави хотелот уникатен е всушност дизајнот на собите, кои имаат два стила и тоа зима и лето.

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020

ПРОМОЦИИ: 

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПЕРИОД ОД 01.12-17.12.2020, 10.01-11.02.2021 И 07.03-09.04.2021

Ценовник објавен на 25.09.2020

FESTA CHAMKORIA / 4* / BOROVETC

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2020
22.12.2020

B
23.12.2020
30.12.2020

C
31.12.2020
02.01.2021

D
03.01.2021
10.01.2021

E
11.01.2021
28.01.2021

F
29.01.2021
19.02.2021

G
20.02.2021
04.03.2021

H
05.03.2021
09.04.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STANDART

2 Возрасни лица

48.4

83.6

149.6

88

83.6

94.6

74.8

59.4

1 Возрасно лице

28.6

50.6

90.2

52.8

50.6

57.2

45.1

35.2

1 Возр +1 Дете (0-2,99)

28.6

50.6

90.2

52.8

50.6

57.2

45.1

35.2

1 Возр +1 Дете (3-12,99)

36.3

62.7

112.2

66

62.7

71

56.1

44.5

1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

36.3

62.7

112.2

66

62.7

71

56.1

44.5

2Возр +1 Дете (0-2,99)

48.4

83.6

149.6

88

83.6

94.6

74.8

59.4

JUNIOR SUITE

2 Возрасни лица

57.2

92.4

165

99

94.6

105.6

83.6

72.6

3 Возрасни лица

78.6

127

226.8

136.1

130

145.2

114.9

99.8

2 Возр +1 Дете (0-2,99)

57.2

92.4

165

99

94.6

105.6

83.6

72.6

2 Возр +1 Дете (3-12,99)

62.9

101.6

181.5

108.9

104

116.1

91.9

79.8

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99)

57.2

92.4

165

99

94.6

105.6

83.6

72.6

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

62.9

101.6

181.5

108.9

104

116.1

91.96

79.8

2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

77.2

124.7

222.7

133.6

127.7

142.5

112.8

98

3 Возр +1 Дете (0-2,99)

78.6

127

226.8

136.1

130

145.2

114.9

99.8

3 Возр +1 Дете (3-12,99)

78.6

127

226.8

136.1

130

145.2

114.9

99.8

APPARTMENT

2 Возрасни лица

66

105.6

193.6

118.8

110

125.4

99

81.4

3 Возрасни лица

90.7

145.2

266.2

163.3

151.2

172.4

136.1

112

2 Возр +1 Дете (0-2,99)

66

105.6

193.6

118.8

110

125.4

99

81.4

2 Возр +1 Дете (3-12,99)

72.6

116.1

212.9

130.6

121

137.9

109

89.5

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99)

66

105.6

193.6

118.8

110

125.4

99

81.4

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

72.6

116.1

212.9

130.6

121

137.9

109

89.5

2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

89.1

142.5

261.3

160.3

148.5

169.2

133.6

110

3 Возр +1 Дете (0-2,99)

90.7

145.2

266.2

163.3

151.2

172.4

136.1

112

3 Возр +1 Дете (3-12,99)

90.7

145.2

266.2

163.3

151.2

172.4

136.1

112

RELEASE DAYS

2//2

3//3

21//21

7//7

7//7

5//5

3//3

2//2

Во цените е вклучено: употреба на базен, сауна, парна бања, релакс зона, интернет низ целиот хотел, паркинг, превоз до гондолата по распоред.

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат. Промоциите стапуваат на важност од кога ке помине периодот за рана резервација т.е Попустите.

Новогодишната вечера и Божиќната вечера се задолжителни.

Новогодишна вечера – 50еур возр лице, 25еур дете од од 3-12,99год

Божиќна вечера – 25еур возр лице, 12еур дете од 2-12,99год

Бебешко креветче – бесплатно, со предходна најава при резервација.

Минимум престој 3 ноќевања, за Новогодшниот период 5 ноќевања.

Политика на отказ:

Доцен отказ во сезона: Во период од 30.12-03.01.2020, до 21 ден пред пристигање без пенали. Сиот останат период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа А, Б, Д, Г, Ф, Е – 1 ноќевање пенали, Ц – 100% пенали

Непојавување во хотел 2 ноќевања пенали, Ц-сезона – 100% пенали.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.