PUTNIK****

-          PUTNIK****

-          www.hotelputnik.com

 

-10% попуст за уплата до 31.10.2020

Период 

Услуга 

STANDARD

FAMILY

APARTMAN

Superior Room

Superior FAMILY

1/1

1/2

 1/3

1/3

1/4

(мин 4 лица)

1/1

1/2

1/3               1 / 4

01.12.-19.12.

 

 

                  ПП

107€

71€

78€

85€

139€

92€

92€

20.12.-28.12.

113€

75€

83€

90€

147€

98€

98€

29.12.-01.01.

195€

130€

143€

156€

254€

169€

169€

02.01.-06.03.

128€

85€

94€

102€

166€

111€

111€

07.03.-10.03.

143€

95€

105€

114€

186€

124€

124€

11.03.-04.04.

107€

71€

78€

85€

139€

92€

92€

Цените се изразени во € по лице по ноќевањеДоплата за Еднокреветна соба изнесува 50% од наведените цениЦена за ноќевање со појадок се намалува за 10% од наведените цени во табелатаСвечена Новогодишна вече 31.12.2020 е вклучена во цена како и Божиќни Вечери на 25.12.2020 и 07.01.2021

Услови за деца:

Деца 0 - 2,99 год имаат бесплатен престој Деца од 3 – 12 год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посебно легло или 50% од цената ако

користат заедничко легло

Детска Недела (17.01-31.01.2020) 2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 полноплатежни лица

Во цената е вклучено:

Ноќевање на база Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса Неограничено користење на содржините SPA & Wellness ( Затворен базен за возрасни,затворен базен за деца,Џакузи,Финска сауна, инфрацрвена сауна,Руска сауна ,Турско купатило, Тепидариум)Фитнес центар ПаркингWi-FI

Во цена не е вклучено:

Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација) Туристичка такса – по лице од ден - Возрасни 1€; Деца 7-15 год. 0,50€; 0-7 год. не плаќаат туристичка таксаХотелско осигурување - 0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости) Игротека за деца