ZARA HOTEL&SPA****

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар. Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот :

два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) интернет, тоалет, фен за коса, балкон.

Опис на Апартманите на хотелот :

дневна соба со кревет-софа и една спaлна, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

GPS кординати: Longitude 41.835645°; Latitude 23.476871°

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.10.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 10.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.11.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 10.12.2020

ПРОМОЦИИ:

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ПРЕСТОЈ ОД 01.12-27.12.2020, И 03.01-10.04.2021 (7=6, 10=9, 14=12)

 

Ценовник објавен на 03.09.2020

ZARA HOTEL & SPA 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2020
21.12.2020

B
22.12.2020
27.12.2020

C
28.12.2020
02.01.2021

D
03.01.2021
10.01.2021

E
11.01.2021
21.01.2021

D
22.01.2021
20.02.2021

E
21.02.2021
07.03.2021

A
08.03.2021
10.04.2021

STANDARD

2 Возрасни лица

66

77

132

83.6

74.8

83.6

74.8

66

1 Возрасно лице

52.8

61.6

105.6

66.8

59.8

66.8

59.8

52.8

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

52.8

61.6

105.6

66.8

59.8

66.8

59.8

52.8

1 Возр +1 Дете (6-11,99)

56.1

65.45

132

71

63.5

71

63.5

56.1

DELUXE

2 Возрасни лица

74.8

88

143

94.6

85.8

94.6

85.8

74.8

3 Возрасни лица

101

118.8

193

127.7

115.8

127.7

115.8

101

1 Возрасно лице

59.8

70.4

114.4

75.6

68.6

75.68

68.6

59.8

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

59.8

70.4

114.4

75.6

68.6

75.68

68.6

59.8

1 Возр +1 Дете (6-11,99)

63.5

74.8

143

80.4

72.9

80.41

72.9

63.5

1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

63.5

74.8

143

80.4

72.9

80.41

72.9

63.5

1 Возр +2 Деца( 6-11,99) (6-11,99)

82.2

96.8

178.7

104

94.3

104

94.3

82.2

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

74.8

88

143

94.6

85.8

94.6

85.8

74.8

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

93.5

110

178.7

118.2

107.2

118.2

107.2

93.5

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

74.8

88

143

94.6

85.8

94.6

85.8

74.8

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

93.5

110

178.7

118.25

107.25

118.25

107.25

93.5

2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

112.2

132

214.5

141.9

128.7

141.9

128.7

112.2

3 Возр +1 Дете (0-5,99)

101

118.8

193

127.7

115.8

127.7

115.8

101

1-BED ROOM APARTAMENT

2 Возрасни лица

96.8

110

165

116.6

107.8

116.6

107.8

96.8

3 Возрасни лица

130.6

148.5

222.7

157.4

145.5

157.4

145.5

130.6

4 Возрасни лица

164.5

187

280.5

198.2

183.2

198.2

183.2

164.5

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

96.8

110

165

116.6

107.8

116.6

107.8

96.8

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

121

137.5

206.25

145.75

134.75

145.75

134.75

121

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

96.8

110

165

116.6

107.8

116.6

107.8

96.8

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

121

137.5

206.2

145.7

134.7

145.7

134.75

121

2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

145.2

165

247.5

174.9

161.7

174.9

161.7

145.2

3 Возр +1 Дете (0-5,99)

130.6

148.5

222.7

157.41

145.53

157.41

145.5

130.6

3 Возр +1 дете (6-11,99)

154.88

176

264

186.56

172.48

186.56

172.4

154.8

RELEASE DAYS

7//7

21//21

32//30

21//21

21//21

21//21

21//21

7//7

Генерални услови:

Во цената е вклучено:

Внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, релакс зона, детска собаСки гардероба за опремаТрансфер до гондолата со определена саaтницаWi-Fi низ целиот хотел.

Во цената не е вклучено:

влечки за Спа – 1,5 еур по пар

сеф-2еур на ден

Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од – 10 lv. – на лице место

Early Booking и промоциите не можат да се комбинираат

Новогодишната вечера задолжителна 65еур возрасен и 32еур дете од 4-11,99год, и Божиќната вечера задолжителна 20еур возрасен и 10еур дете од 4-11,99год

Во DBL STANDARD соба – максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба.

Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 28.12. до 03.01.!

За гостите кои престојуваат за новогодишниот период, регуларната вечера нема да биде послужена, ќе бидат послужени со ручек на 01.01.2020
Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.

Доплата за поглед према планина за супериор соба или апартман – 6еур по ноќ.

За новогодишниот период од 28,12-02,01.2021, минимум престој до 5 ноќевања, и од 22.12-27.12.2020 – 3 ноќевања минимум престој.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Политика на отказ на резервација:

Во период од 01.12-22.12.2020 и 08.03-10.04.2021  до 7 дена пред пристигање без пенали -потоа 50%

Останатиот период до 21 ден пред пристигање без пенали – потоа 100% пенали

Новогодишниот период до 30 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ПАЛАС“.