GHT MARITIM****

HOTEL GHT MARITIM 4* -CALELLA

Целосно климатизираниот хотел  се состои од 8 ката и со вкупно 162 соби, од кои 13 се апартмани, 7 еднокреветни  и 142 се двкреветни. На гостите им се нуди користење на лоби со 24-часовна рецепција, менувачница и лифт. Покрај тоа, има  и кафуле, играчница, ТВ сала, ресторан и јавнен интернет терминал со WLAN .Исто така има  и перална а и гаража на располагање за користење на гостите. Деца се згрижени во клуб за деца. Хотелот  на гостите им нуди  затворен базен,  снек бар покрај базенот, сончева тераса со лежалки и чадори, џакузи и сауна. Гостите може да уживаат во играта на пинг-понг или билијард.и  клуб каде да се практикуваат многу спортови на вода. Бесплатна сезонски забавна програма за деца, млади и семејства на плажа.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

РЕДОВНИ ЦЕНИ

DOUBLE

Half Board

min 2 pax
max 3 pax

цена
по лице

трет
возрасен 

дете
2-12,99

23.05.2020 - 30.05.2020

260 €

217 €

48 €

30.05.2020 - 06.06.2020

295 €

245 €

48 €

06.06.2020 - 13.06.2020

295 €

248 €

48 €

13.06.2020 - 20.06.2020

295 €

248 €

48 €

20.06.2020 - 27.06.2020

349 €

289 €

108 €

27.06.2020 - 04.07.2020

397 €

326 €

118 €

04.07.2020 - 11.07.2020

459 €

376 €

130 €

11.07.2020 - 18.07.2020

483 €

396 €

135 €

18.07.2020 - 25.07.2020

483 €

396 €

135 €

25.07.2020 - 01.08.2020

483 €

396 €

135 €

01.08.2020 - 08.08.2020

559 €

457 €

150 €

08.08.2020 - 15.08.2020

559 €

457 €

150 €

15.08.2020 - 22.08.2020

559 €

457 €

150 €

22.08.2020 - 29.08.2020

472 €

387 €

133 €

29.08.2020 - 05.09.2020

458

376

130

05.09.2020 - 12.09.2020

455

374

129

Цените се изразени во евра

РЕДОВНИ ЦЕНИ

FAMILY

Half Board

min 2 pax
max 3 / 2+2

цена
по лице

трет
возрасен

прво дете
2-12,99

второ дете
2-12,99

23.05.2020 - 30.05.2020

311 €

258 €

48 €

179 €

30.05.2020 - 06.06.2020

346 €

288 €

48 €

201 €

06.06.2020 - 13.06.2020

349 €

289 €

48 €

198 €

13.06.2020 - 20.06.2020

349 €

289 €

48 €

198 €

20.06.2020 - 27.06.2020

402 €

331 €

119 €

225 €

27.06.2020 - 04.07.2020

449 €

369 €

128 €

248 €

04.07.2020 - 11.07.2020

512 €

419 €

141 €

280 €

11.07.2020 - 18.07.2020

536 €

438 €

146 €

292 €

18.07.2020 - 25.07.2020

536 €

438 €

146 €

292 €

25.07.2020 - 01.08.2020

536 €

438 €

146 €

292 €

01.08.2020 - 08.08.2020

612 €

499 €

161 €

330 €

08.08.2020 - 15.08.2020

612 €

499 €

161 €

330 €

15.08.2020 - 22.08.2020

612 €

499 €

161 €

330 €

22.08.2020 - 29.08.2020

525 €

430 €

143 €

287 €

29.08.2020 - 05.09.2020

511 €

418 €

141 €

279

05.09.2020 - 12.09.2020

507 €

416 €

140 €

278

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

7 ноќевања на наведената услуга Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

Патничко осигурување Туристичка такса која се плаќа во Хотел Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет) Доплата за 20кг багаж - околу 3800мкд по лице во 2 правци; Доплата за 32кг багаж - околу 5300мкд по лице во 2 правци; Доплата за WIZZ PRIORITY- околу 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот и истата е променлива. Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€