MAKPETROL***

-          МАКПЕТРОЛ*** 

www.hotels.makpetrol.com.mk/mavrovo

Хотелот „Макпетрол” - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро на 1300 метри надморска височина во националниот парк „Маврово”, со извонредни услови за зимски и летен одмор и рекреација.

 

ТИП СОБА/УСЛУГА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ПОЛУПАНСИОН

1/2 СОБА

27  

33  

АПАРТМАН

36

42

НАПОМЕНА :

-          Цените се по лице на ноќ, со вклучен ДДВ и Такса за престој

-          ДОПЛАТА за користење на 1/1 соба : +30% од наведените цени

-          ПОПУСТ за користење на трето легло во соба (7 и повеќе години) -30% на горенаведените цени

-          ДОПЛАТА за ПОЛН ПАНСИОН : +10 € по лице за оброк

-          Цените не важат за семинари, организирани групи, посебни манифестации, празници и сл.

-          Плаќањето се врши во денарска противвредност (1 € = 62 мкд)

-          Хотелот го задржува правото на промена на цени без претходна најава – освен за резервации обезбедени со договор

-          Горенаведените цени важат за минимум престој од 2 ноќи

-          За престој од 1 ноќевање, има ДОПЛАТА од +30% од цените

-          ДЕЦА до 6,99 год – ГРАТИС (не користи посебно легло и оброк)

-          За престој од 6 и повеќе ноќевања има ПОПУСТ од 10% на дадените цени

ПОНУДА ЗА НОВОГОДИШНИТЕ ПРАЗНИЦИ - ПАКЕТ АРАНЖМАН

 

Број на ноќевања (ЦЕНИ по ЛИЦЕ – пакет аранжман)

ЦЕНА

2 НОЌЕВАЊА – ПАКЕТ (2 појадока + 2 свечени вечери)

120 - по лице

3 НОЌЕВАЊА – ПАКЕТ (3 појадоци + 2 свечени вечери)

160 - по лице

-          Дадените цени се по лицеза сместување во 1/2 соба

-          Условите за деца, користење на 1/1 соба, трето легло се согласно општите услови од редовниот ценовник

-          Секоја дополнителна ноќ се пресметува по редовниот ценовник

-          САМО СВЕЧЕН ДОЧЕК на Нова Година : 30 € по лице

-          Свечена Вечера на 01.01.2021 година : 25 € по лице