YANAKIEV****

-          YANAKIEV****

www.hotel-yanakiev.com

Хотелот излага веднаш на една ски стаза, до ски лифтот е одалечен на само 50м, и на 200м од центарот на Боровец.

Хотелот располага со: конференциска сала, бизнис центар, затворен базен, ноќен клуб, лоби бар, ресторан, фитнес сала, сауна, масажа, ски гардероба, сеф. Собите се опремени со: мини бар, балкон, телефон, САТ ТВ

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020

 

Ценовник објавен на 22.09.2020

YANAKIEV / 4* / BOROVETS

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12.2020
18.12.2020

19.12.2020
25.12.2020

26.12.2020
01.01.2021

02.01.2021
08.01.2021

09.01.2021
12.02.2021

13.02.2021
19.02.2021

20.02.2021
31.03.2021

STANDARD

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

114.4

151.8

215.6

182.6

151.8

182.6

114.4

3 Возрасни лица

154.44

204.93

291.06

246.51

204.93

246.51

154.44

1 Возрасно лице

95.7

125.4

176

149.6

125.4

149.6

95.7

1Возр+1Дете (0-5,99)

95.7

125.4

176

149.6

125.4

149.6

95.7

1Возр+1Дете (6-12,99)

95.7

125.4

176

149.6

125.4

149.6

95.7

1Возр+2Деца (2-12,99) (2-12,99)

114.4

151.8

215.6

182.6

151.8

182.6

114.4

2Возр+1Дете (0-5,99)

114.4

151.8

215.6

182.6

151.8

182.6

114.4

2Возр+1Дете (6-12,99)

114.4

151.8

215.6

182.6

151.8

182.6

114.4

1 BEDROOM APARTMENT

2 Возрасни лица

179.3

195.8

290.4

234.3

195.8

234.3

179.3

3 Возрасни лица

185.9

202.4

297

240.9

202.4

240.9

185.9

4 Возрасни лица

192.5

209

303.6

247.5

209

247.5

192.5

1Возр+2Деца (6-12,99) (6-12,99)

179.3

195.8

290.4

234.3

195.8

234.3

179.3

2Возр+1Дете (0-5,99)

179.3

195.8

290.4

234.3

195.8

234.3

179.3

2Возр+1Дете (6-12,99)

182.6

199.1

293.7

237.6

199.1

237.6

182.6

2Возр+2Деца (0-5,99) (6-12,99)

182.6

199.1

293.7

237.6

199.1

237.6

182.6

2Возр+2 Деца (6-12,99) (6-12,99)

185.9

202.4

297

240.9

202.4

240.9

185.9

ПОЛУПАНСИОН

01.12.2020
18.12.2020

19.12.2020
25.12.2020

26.12.2020
01.01.2021

02.01.2021
08.01.2021

09.01.2021
12.02.2021

13.02.2021
19.02.2021

20.02.2021
31.03.2021

STANDARD

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

127.6

165

228.8

195.8

165

195.8

127.6

3 Возрасни лица

172.26

222.75

308.88

264.33

222.75

264.33

172.26

1 Возрасно лице

102.3

132

182.6

156.2

132

156.2

102.3

1Возр+1Дете (0-5,99)

102.3

132

182.6

156.2

132

156.2

102.3

1Возр+1Дете (6-12,99)

102.3

132

182.6

156.2

132

156.2

102.3

1Возр+2Деца (2-12,99) (2-12,99)

127.6

165

228.8

195.8

165

195.8

127.6

2Возр+1Дете (0-5,99)

127.6

165

228.8

195.8

165

195.8

127.6

2Возр+1Дете (6-12,99)

147.4

184.8

248.6

215.6

184.8

215.6

147.4

1 BEDROOM APARTMENT

2 Возрасни лица

192.5

209

303.6

247.5

209

247.5

192.5

3 Возрасни лица

212.3

228.8

323.4

267.3

228.8

267.3

212.3

4 Возрасни лица

232.1

248.6

343.2

287.1

248.6

287.1

232.1

1Возр+2Деца (6-12,99) (6-12,99)

202.4

218.9

313.5

257.4

218.9

257.4

202.4

2Возр+1Дете (0-5,99)

192.5

209

303.6

247.5

209

247.5

192.5

2Возр+1Дете (6-12,99)

202.4

218.9

313.5

257.4

218.9

257.4

202.4

2Возр+2Деца (0-5,99) (6-12,99)

202.4

218.9

313.5

257.4

218.9

257.4

202.4

2Возр+2 Деца (6-12,99) (6-12,99)

212.3

228.8

323.4

267.3

228.8

267.3

212.3

RELEASE DAYS

3

7

28

14

7

14

7

Цените вклучуваат: употреба на внатрешен базен, надворешен паркинг, (LAN итернет во соба, Wi-Fi во лоби).

Внатрешен паркинг – 30лева на ден, на лице место

Хотелот располага со мал број на соби кој имаат капацитет за 3 возрасни лица

Бебешко креветче – бесплатно

Минимум престој од 4 ноќевања преку цела сезона.

Новост за Зима 2020/2021: сауна, парна бања и лакониум (вклучени во цената за лица од 14год па нагоре) во период од 15:00часот до 19:00часот.

Доплати:

-Доплата за соба со поглед на терен – 4еур по лице на ден, за возрасни и деца од 2-11,99год вклучително.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

-Новогодишна вечера – 85еур возрасен , 45еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера – 50еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год

Политика на отказ:

Во период од 26.12-03.01.2021 – до 28дена пред пристигање без пенали, по овој период 3 ноќевања пенали

Во период од 03.01-08.01.2021 – до 14дена пред пристигање без пенали, по овој период 2 ноќевања пенали

Во останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, после ова 1 ноќевање пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.