PIRIN GOLF & SPA***** - ВЕЛИГДЕН 2022.

Хтл.ПИРИН ГОЛФ***** - Разлог

 

ВЕЛИГДЕНСКИ ЦЕНОВНИК по СОБА – на база ПОЛУПАНСИОН – ГЛАВНА ЗГРАДА

Сместување

Макс.лица

3 ноќи/4 дена

4 ноќи/5 дена

Дополн.ноќев.

1/2 стандард соба

2+1

509 €

637 €

131 €

1/2 супериор соба

1+2

359 €

453 €

94 €

Фамилијарна соба

2+1

634 €

796 €

165 €

Јуниор апартман

1+2

450 €

568 €

120 €

Супериор апартман

2+3

950 €

1193 €

247 €

Де Лукс апартман

2+1

757 €

952 €

199 €

Цените се во евра по соба за пакет аранжман и вклучуваат:

Ноќевање со појадок и вечера

Велигденски ручек

БЕСПЛАТЕН интернет и сателитска телевизија во собите

БЕСПЛАТНО користење на СПА центар – користење на внатрешен и надворешен базен, како и Термална зона / планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, термичка клупа, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви/

Дополнителни услови

Доплата за туристичка такса 1 € по лице на ден

Деца до 6,99 год. бесплатно во собата на родителите.

Бебешко креветче - бесплатно

Еден возрасен и едно дете до 6,99 год. како еднокреветна

Деца од 7 до 13,99 год. на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана

Дете 7- 13,99 год. на дополнително легло плаќа 35 % од цената на легло во избраниот вид на сместување и исхрана, второ дете 7-14 год. на дополнително легло – бесплатно

Деца над 14 год. и возрасни на дополнително легло плаќаат 70 % од цената за избраниот вид на сместување и исхрана.

 

ВЕЛИГДЕНСКИ ЦЕНОВНИК по СОБА – на база ПОЛУПАНСИОН – АПАРТМАНСКИ ДЕЛ

Сместување

Макс.лица

3 ноќи/4 дена

4 ноќи/5 дена

Дополн.ноќев.

 

СТУДИО

2+2

388 €

482 €

89 €

1+2

272 €

341 €

65 €

 

СПА СТУДИО

2+2

469 €

585 €

110 €

1+2

331 €

415 €

80 €

Едноспален апартман

2+2

441 €

550 €

103 €

Двоспален апартман

4+2

739 €

920 €

170 €

Троспален апартман

6+2

1083 €

1347 €

248 €

Троспален СПА апартман

6+2

1405

1756

331

Вила Lake

6+2

1276 €

1591 €

298 €

Куќа Малина

6

2702 €

3408 €

793 €

Куќа Маунтин

9

3608 €

4560 €

1070 €

Едноспален апартман

2+2

388 €

482 €

89 €

Двоспален апартман

1+2

272 €

341 €

65 €

Цените се во евра по соба за пакет аранжман и вклучуваат :

Ноќевање со појадок и вечера

Велигденски ручек

БЕСПЛАТЕН интернет и сателитска телевизија во собите

БЕСПЛАТНО користење на СПА центар – користење на внатрешен и надворешен базен, како и Термална зона / планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, термичка клупа, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви/

Дополнителни услови

Доплата за туристичка такса 1 € по лице на ден

Деца до 6,99 год. бесплатно во собата на родителите.

Бебешко креветче - бесплатно

Еден возрасен и едно дете до 6,99 год. како еднокреветна

Деца од 7 до 13,99 год на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана

Дете 7- 13,99 год. на дополнително легло плаќа 35 % од цената на легло во избраниот вид на сместување и исхрана, второ дете 7-14 год. на дополнително легло – бесплатно

Деца над 14 год. и возрасни на дополнително легло плаќаат 70 % од цената за избраниот вид на сместување и исхрана.