MELIKE***

Хотел MELIKE***

Кушадаси е најголемото летувалиште на турско-егејската обала, но и место каде непрекинато доаѓаат патнички бродови од каде туристите идат да го видат древниот Ефес. Покрај пристаништето се наоѓаат и ѕидините на Стариот град (Caravanserai), во кој се сместени голем број на работилнице, ресторани и места за ноќен провод. Одма поред него се наоѓа Островот на птиците, шарматно островче на кое се наоѓа мала тврдина, како и неколку кафичи и барови. Под островот се наоѓа нова марина во која пристигнуваат јахти од целиот свет. Од таму градот почнува да се шири со голема брзина и секоја година има се повеќе и повеќе хотели, покрај обалата и низ брдата кои го опкружуваат градот. За младите тука е и позната Bar street, каде баровите работат секоја вечер и гарантираат феноменална забава во текот на летувањето. Хотелот се наоѓа на 50 м од плажата Ladies Beach, и на 2 км од центарот на градот. Хотелот располага со надворешен базен со бар, соба за забава која вклучува пикадо, пинг-понг. Хотелот има 72 соби,повеќето се со поглед на море,опремени се со Тв. мини бар, wi-fi,фен за коса.

 

Цените се изразени по лице во двокреветна соба на база ноќевање со појадок и вечера, на 10 ноќевања.

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд

 

Термини

цена по лице

Термини

Цена по лице

Термини

Цена по лице

01.06-11.06

286

11.07-21.07

358

20.08-30.08

358

06.06-16.06

286

16.07-26-07

358

25.08-04.09

325

11.06-21.06

299

21.07-31.07

358

30.08-09.09

309

16.06-26.06

299

26.07-05.08

358

04.09-14.09

299

21.06-01.07

309

31.07-10.08

358

09.09-19.09

299

26.06-06.07

325

05.08-15.08

358

14.09-24.09

299

01.07-11.07

358

10.08-20.08

358

19.09-29.09

286

06.07-16.07

358

15.08-25.08

358

23.09-04.10

286

Напомена: Климата во цената е вклучена од 01.07.2020- 31.08.2020

Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 Еуро, второ дете 20% попуст.

Дете од 6-11,99 години 20% попуст.

Цената е дадена по лице 10 ноќевања со појадок и вечера (HB) и вклучен превоз.

Доплата за полуппансион ( појадок и вечера ) е 30€ по лице

*За патување со сопствен превоз во периодот од 05.07 заклучно со 25.08 цената се намалува за 40 еуро по лице

Датумот на поагање е ден пред датумите кои што се дадени во табелите.

Поаѓањето е еден ден претходно , во 10 часот од паркингот спроти хотелот Холидеј Ин.