ЛАРА апартмани

Студиа – Апартмани ЛАРА***

ЧАЊ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа во залив, помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

Објектот ЛАРА*** се наоѓа во мирниот дел на Чањ, на околу 80 м. од плажа. Модерно опремените студиа и апартмани поседуваат ТВЦ, кабловска ТВ, тераса, WI-FI, фрижидер, клима и мини-кујна со комплетна опрема. Објектот исто така, поседува и лифт, модерен, конфорен ресторан, каде во пријатна атмосфера Ве дочекува квалитетна домашна храна и врвна услуга од љубезниот и насмеан персонал. Покрај ресторанот се наоѓа и летна бавча, со мала игротека за деца. Обезбеден е и бесплатен паркинг за гостите на објектот.

 

ТИП СТД/АПТ

 

Услуга

01.07.-11.07

20.08.-30.08

 

11.07.-20.08

 

30.08.-09.09

 

09.09.-19.09

 

19.09-30.09

1/2

полупансион

26,5 €

30 €

23 €

18 €

17 €

1/3; 1/4

полупансион

24 €

27,5 €

22 €

18 €

17 €

1/2

ПОЛН панс.

29,5 €

33 €

26 €

21 €

20 €

1/3; 1/4

ПОЛН панс.

27 €

30,5 €

24,5 €

21 €

20 €

-          Цените се изразени по ЛИЦЕ – на ден, во ЕУР, во зависност од услугата која ќе ја одберете, плаќање во противденарска вредност (1 € = 62 ден.)

-          ПОЛУПАНСИОН-от може да се КОМБИНИРА, ноќевање + (појадок/ручек; појадок/вечера; ручек/вечера; оброци по избор на гостинот)

-          ПОЈАДОК – комбинација (разноврсна понуда на топли пијалоци, сладок и солен појадок, со понуда на 2 или повеќе мениа, по анкета “денес за утре“.

-          РУЧЕК и ВЕЧЕРА – комбинација на шведска маса (супи, чорби, салати, десерт на 2 или повеќе јадења, по анкета “денес за утре“.

-          ПОЛН ПАНСИОН – ноќевање и три оброци (појадок, ручек, вечера)

-          ДЕЦА до 3 год. на заедничко легло, без храна – БЕСПЛАТНО

-          ДЕЦА од 3-10 год. на заедничко легло – плаќаат 50% од цената

-          ДЕЦА од 3-12 год. на посебно легло -  плаќаат 70% од цената

-          ДЕТЕ до 12 год. со едно возрасно лице во 1/2 студио – плаќа 80% од цената

-          Користење на кабловска ТВ, WI-FI, паркинг и КЛИМА – БЕСПЛАТНО!

-          Таксата за престој и осигурувањето не се вкалкулирани во цената, се плаќа на лице место и тоа : деца до 12 год. – 0,5 € ден, деца од 12-18 год. - 1 € на ден, возрасни – 1,5 € на ден.

-          ВЛЕЗ во сместувачките единици во 12.00 часот, ИЗЛЕЗ во 09.00 часот последниот ден.