SREBRNA PLANINA SPA&RESORT****

Hotel Srebrna Planina Spa & Resort 4*- Kopaonik

Тип на соба

Бр на лица

03.12-31.12

31.12-03.01

03.01-23.01

23.01-11.02

11.02-23.02

23.02-03.04

Double Room

2

112

160

140

128

140

112

Deluxe Suite

3

128

176

156

144

156

128

Deluxe 1-BD Apartment

4

144

192

172

160

172

144

Superior Suite

3

144

192

172

160

172

144

Superior 1-BD Apartment

4

160

208

188

176

188

160

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цените се дадени за 2 лица на ден

 

10% попуст за уплата до 31.10.2021

 

 

Во цената е вклучено:
- Сместување на база ноќевање со појадок
- Туристичка Такса
- Неограничено користење на Wellness and Spa центар (внатрешен базен, џакузи, сауна, турска бања)
- Надворешен паркинг

 

Во цената не е вклучено (плаќање на лице место):
- Хотелско осигурување

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години во присуство на 2 возрасни лица ГРАТИС;
- Деца 4-11,99 години доплаќаат 15€ по лице на ден;
- 3-то и 4-то возрасно лице доплаќаат 35€ по лице на ден;

 

Политика за откажување:
- 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација до14 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
- Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

 

Ковид политика:
Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
Затварање на граници

 

Услови за резервација:
- За резервација е потребно 30% од вкупната цена на аражманот се уплаќа веднаш, остатокот од сумата на 15 дена пред почетокот на аранжманот
- Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денари.