БИСТРА****

www.bistra.com/mk/hotel-bistra

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година. Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ. Нашиот ресторан нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

 

ЦЕНИ ПО СОБА - преку НЕДЕЛА (недела-четврток) – НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК; цени ВАЛИДНИ до 15.12.’21

ТИП СОБА

СТАНДАРД СОБА

СОБА со ЏАКУЗИ

1/1 СОБА

34 €

44 €

1/2 СОБА

56 €

76 €

ВИКЕНД ЦЕНИ ПО СОБА (петок - недела) – НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК; цени ВАЛИДНИ до 15.12.’21

ТИП СОБА

СТАНДАРД СОБА

СОБА со ЏАКУЗИ

1/1 СОБА

39 €

49 €

1/2 СОБА

69 €

89 €

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

-          ИСХРАНА на база НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК по СОБА

-          WI-FI

-          Паркинг

-          Користење на СПА-центарот (внатрешен базен, Турска бања, џакузи

-          Туристичка такса

-          Сет за кафе и чај во соба

-          Игротека за деца

ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ :

-          ДЕЦА 0-5,99 год.-ГРАТИС

-          ДЕЦА 6-11,99 год. – плаќаат 50% од цената

-          ДОПЛАТА за оброк (ручек или вечера) : 7 € по лице, на ден

-          ТРЕТО ЛИЦЕ во соба : ПОПУСТ од 40% од цената