TERRAMAR***

HOTEL TERRAMAR 3* - CALELLA

Хотелот Terramar 3* e хотел со медитерански шарм лоциран на околу 100 метри од плажа и идеален за фамилијарен одмор. 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

РЕДОВНИ ЦЕНИ

TWIN WITH BALCONY

Half Board

min 2 adl
max 4 adl

цена
по лице

возрасен на
дополнително легло

прво дете
2-12,99

второ дете
2-12,99

23.05.2020 - 30.05.2020

239 €

210 €

48 €

143 €

30.05.2020 - 06.06.2020

291 €

254 €

48 €

169 €

06.06.2020 - 13.06.2020

291 €

254 €

48 €

169 €

13.06.2020 - 20.06.2020

334 €

291 €

48 €

191 €

20.06.2020 - 27.06.2020

339 €

295 €

48 €

194 €

27.06.2020 - 04.07.2020

401 €

348 €

224 €

224 €

04.07.2020 - 11.07.2020

401 €

348 €

224 €

224 €

11.07.2020 - 18.07.2020

401 €

348 €

224 €

224 €

18.07.2020 - 25.07.2020

454 €

393 €

251 €

251 €

25.07.2020 - 01.08.2020

454 €

393 €

251 €

251 €

01.08.2020 - 08.08.2020

515 €

445 €

282 €

282 €

08.08.2020 - 15.08.2020

515 €

445 €

282 €

282 €

15.08.2020 - 22.08.2020

515 €

445 €

282 €

282 €

22.08.2020 - 29.08.2020

401 €

348 €

224 €

224 €

29.08.2020 - 05.09.2020

401 €

348 €

224 €

224 €

05.09.2020 - 12.09.2020

311 €

271 €

48 €

179 €

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

7 ноќевања на наведената услуга Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

Патничко осигурување Туристичка такса која се плаќа во Хотел Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет) Доплата за 20кг багаж - околу 3800мкд по лице во 2 правци; Доплата за 32кг багаж - околу 5300мкд по лице во 2 правци; Доплата за WIZZ PRIORITY- околу 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот и истата е променлива. Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€ Хотелски содржини и услуги

 Надворешен базен (бесплатно)

 Базен за деца

 Ресторан

 Бар во хотелот

 Лифт

 Перална

 Рецепција 24/7

 Сала за конференции

Оброци

 Појадок (швед. маса)

 Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

 Балкон

 ТВ

 Телефон

 Сателитска ТВ

 Фен

 Греење

 Клима Уред

 Балкон или Тераса

 Сеф (со доплата)

локација

X Координати: 41.611564

Y координати: 2.652210