хотел VLORA INTERNATIONAL****

www.vlora-international.com

Vlora International Hotel е лоциран во центарот на градот Валона, на 50 метри од плажа. Хотелотрасполага со модерни, удобни двокреветни стандардни соби, апартмани и џуниор свитови. Сите соби се со приватен тоалет со када или туш кабина, фен, ТВ, бесплатен интернет, дел од собите се со поглед кон градина а дел со поглед кон море. Хотелот исто така располага со бесплатен приватен паркинг, внатрешен базен, СПА центар, џакузи, сауна, масажи, како и ресторан и неколку барови каде што гостите може да се послужат со пијалок. A La Carte ресторанот служи интернационална храна за гостите на хотелот.

 

ЦЕНИ по ЛИЦЕ и ПО СОБА – НА ДЕН во €

СТАНДАРД СОБА

УСЛУГА

01.07.2021
31.08.2021

01.09.2021
31.10.2021

01.11.2021
31.12.2021

P.P.P.D.IN DOUBLE

НП

36

29,5

26,2

DOUBLE

НП

72

59

52,4

SINGLE

НП

58,9

56,9

41,4

1+1 CHD (0-16,99)

НП

69,8

56,7

50,1

2+1 CHD (0-6,99)

НП

71,9

58,9

52,3

2+1 CHD (7-16,99)

НП

85

71,9

65,4

 

JUNIOR SUITE

 

УСЛУГА

01.07.2021
31.08.2021

01.09.2021
31.10.2021

01.11.2021
31.12.2021

P.P.P.D.IN DOUBLE

НП

42,5

40,3

36

DOUBLE

НП

85

80,6

72

2+1 CHD (0-6,99)

НП

85

80,7

72

2+1 CHD (7-16,99)

НП

98,1

93,7

85

 

APARTMENT

 

УСЛУГА

01.07.2021
31.08.2021

01.09.2021
31.10.2021

01.11.2021
31.12.2021

DOUBLE

НП

114,5

103,5

97

TRIPLE

НП

114,5

103,5

97

QUARDRIPLE

НП

114,5

103,5

97

2+1 CHD (0-16,99)

НП

114,5

103,5

97

2+2 CHD (0-16,99) (0-16,99)

НП

114,5

103,5

97

3+1 CHD (0-16,99)

НП

114,5

103,5

97

*P.P.P.D цена по лице на ден

Цените се изразени во евра на ден

Политика за отказ: Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и непојавување во хотел 100% пенали.