TONANTI*****

www.hoteltonanti.rs

Хотелот „Тонанти“ е еден од најлуксузните на овие простори. Се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во близина на централниот дел на паркот. Хотелот располага со 146 соби со различен капацитет за сместување: покрај стандардните двокреветни соби, хотелот исто така нуди трокреветни соби и апартмани, како и луксузен претседателски апартман од 100 квадратни метри. Има и две соби прилагодени за лица со посебни потреби. Сместувачките единици се поделени во три независни блока во централниот дел поврзани со кружно скалило од мермер пред водениот зид и панорамски лифтови со поглед на атриумот и надворешниот базен. Во склопот на хотелот има два ресторани - пансионски и А la carte. Пансионскиот Ресторан, со убава градина, е наменет за гости во хотелот, додека А la carte ресторанот, со посебен влез на самиот агол од зградата и прекрасен поглед на надворешниот базен и парк, е достапен и за гостите и за трети лица. Едниот бар се наоѓа во холот на хотелот, другиот во аква-зоната. Лоби барот е близу до приемот со исклучително луксузно и удобно ниско седишта. Аква-зоната, веднаш до барот, се состои од базени, две џакузи и разни атракции на вода. Затворениот базен, со површина од 300 квадратни метри, е поврзан со стаклена демонтажна фасада со надворешните базени: голем, од 600 квадратни метри, со водопад и детски базен, со површина од 50 квадратни метри. Во рамките на уникатниот центар за спа и велнес има три сауни, просторија за солена вода, ладна просторија, парна бања, пловечка бања и четири простории за масажа (од кои едната е двојна, за парови). Центарот е поврзан со зоната за релаксација, која е целата во стакло и е свртена кон паркот. Смирувачка музика и арома терапија (дискретни мириси на есенцијални масла) придонесуваат за атмосфера на уживање и релаксација.

 

ЦЕНОВНИК по СОБА на ДЕН – НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

ТИП на СОБА

ПЕРИОД (за 2022.година)

Април; Мај; Окт; Ное; Дек;

Јули – Август 2022

Јуни-Септември 2022

1/2 стандард

129 €

160 €

142 €

1/1 стандард

109 €

137 €

120 €

1/2 ЛУКС (2 лица)

146 €

183 €

161 €

1/1 ЛУКС

127 €

158 €

140 €

АПТ (без кујна за 2 лица)

207 €

259 €

228 €

АПТ (со кујна за 2 лица)

229 €

286 €

252 €

Фамилијарен АПТ

328 €

410 €

361 €

ДОПЛАТИ :

 

Деца од 0 – 3,99 год. – ГРАТИС

Деца од 4 – 11,99 год. – плаќаат 25 € на ден за заедничко легло и 35 € на ден за помошно легло.

Лица од 12+ години – плаќаат 45 € на ден на додатно легло