RUSKOVETS****

-          RUSKOVETS****

www.ruskovets.com

Хотелот Русковец Ресорт е сместен во јужниот дел на котлината на регионот на Банско, со поглед према планината Пирин, и само на 8км одалеченост од Банско. 

Хотелот располага со неколку вида на сместувачи капацитети, идеални за сите гости кои се заинтересирани за мир и релаксација.

Областа изобилува со 17 минерални извори, кој се со топлина од 30-43степени. Спа центарот е со минарелна вода, голем базен со големина од 10/15м и детски базен со температура од 30-36степени. Веднаш до базенот се наоѓаат сауната, парната бања кој се на располагање на гостите, исто така има и надворешни џакузи со панорамски поглед. На располагање на гостите се и тушеви со пешкири. Велнес центарот изобилува со разни типови на масажи и терапии. Оваа вода служи за терапии и лекување на заболување на коските, кожни болести, белодробни нарушувања, нервни нарушувања, и гастро нарушувања.

ЕСЕНСКИ СПА ОДМОР 2020

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

HOTEL RUSKOVETS

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ФАМИЛИЈАРЕН ОДМОР / ПЕРИОД ОД 03.09-30.11.2020

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ЗА МИНИМУМ 2 НОЌЕВАЊA

ЈУНИОР АПАРТМАН (2редовни + 1 допол. Легло)

62еур

АПАРТМАН СЕНИОР ( 4 редовни + 1 доплл.легло)

96.4еур

ВИЛА КОМФОРТ СО 1 СПАЛНА (2 редовни + 1 допл. Легло)

80еур

ВИЛА ФАМИЛИ КОМФОРТ (4редовни+1допол.легло)

103еур

ВИЛА ФАМИЛИ ЛУКС (4редовни+1допол.легло)

138.4еур

Доплата за ВЕЧЕРА - 7еур дете од 4,13,99год, 14еур возрасен

Доплата за второ дете од 0-3.99год, сместено во бебешко креветче во систе сместувања - 5еур на ден

Второ дете од 4-13,9год сместено на дополнително легло во систе сместувања - 11еур

Сместување на 5то возрасено лице е можно само во Фам.Вила Комфорт или Лукс на дополнително легло на растегнување - плаќа 50% од цената на возрасен

*дополнителното легло во апартманите е само за дете до 13.99год, и не се растегнува. За возрасен се внесува легло на растегнување.

Во цената не е внесена туристичката такса и се наплаќа по 1лев по лице на ден, задолжително на лице место.

 

RUSKOVETS RESORT

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ЗА МИНИМУМ 3 НОЌЕВАЊА на НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН (25.09-30.11.2020)

ЈУНИОР АПАРТМАН (2редовни легла+1 доп)

58еур

СЕНИОР АПАРТМАН (4редовни легла+1доп)

88,2еур

ВИЛА КОФОРТ СО 1 СПАЛНА (4редовни+1доп)

71,2еур

ВИЛА ФАМИЛИ КОМФОРТ (4редовни+1доп)

94,4еур

ВИЛА ФАМИЛИ ЛУКС (4редовни+1доп)

130,2еур

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН / ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН

ВЕЧЕРА ЗА ДЕТЕ ОД 4-13.99ГОД

7

ВЕЧЕРА ЗА ВОЗРАСЕН

14

Цената не вклучува задолжителна такса од 1еур по лице на ден

Во цените е вклучено: сместување во избраниот тип на соба на редовни легла + 1 дете од 0-13,99год на дополнително легло

Во цените е вклучено: Појадок во ресторан Левандер, на шведска маса, или сет мени кога се помалку гости, употреба на базен со 30c температура (работно време од 8:30-20:30), детски базен со 33c температура (работно време од 8:30-20:30), детско катче, интернет, сауна, парна бања, фитнес, надворешно џакузи со минерална вода, (работно време од 10:00 до 20:00)

Камин во секоја вила, првите дрва кој се наложени се бесплатни, наредните е со доплата од 8еур доколку се користи. Бесплатен паркинг, секоја вила располага со покриено паркинг место. За децата: бесплатно користење на детскиот клуб, и специјална анимациска програма за деца од 3-10год, за помали деца се налага присуство на родител.

Во цената не е вклучена ресортска такса која се плаќа на лице место на рецепција од 1лев по лице на ден.

Доплати:

-Доплата за 5то возрасно лице над од 14год нагоре, на дополнително легло во Апартмен сениор, Вила комфорт Фамили и Вила Фамили Лукс – плаќа 50% од цената на возрасно лице на редовно легло.

-Доплата за поглед према планина 10еур по соба на ден

-Доплата за внатрешно џакузи со минерална вода – 30лева за 1 час, за максимум 5 лица ( на лице место)

 

Политика на отказ на резервација: до 3 дена пред пристигање без пенали, по овој период 1 ноќевање пенали,

Промена на термин на резервација – бесплатно до 3 дена пред пристигање – потоа 1 ноќевање пенали

Хотелот го задржува правото да ги промени цените во секое време, за официјалните празници и периоди по специјални програми

ПОЛИТИКА ЗА ДЕЦА:

-Едно дете од 0-13,99год на дополнително легло, на база ноќевање со појадок е бесплатно

-Второ дете од 0-3,99год – со или без бебешко креветче во апартман или вила се доплаќа 6еур на ноќевање. Бесплатно е само во Фамилијарна Вила Лукс.

-За второ дете од 4-13,99год на дополнително легло во Вила Комфорт и Вила Комфорт Фамили, се доплаќа по 11еур на ноќевање. Сместувањето во Вила Фамили Лукс е бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),