PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT*****

-          Хотел PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT*****

www.banskohotelpremier.com

Хотел Премиер беше номиниран за најдобар хотел во Бугарија 2010 година од страна на “World Travel Awards”, која ја доделува најпрестижната награда во областа на туризмот. Освои награда за најдобар хотел со 5* во Банско за 2009 / 2010 година, како и за најдобар Спа хотел во Бугарија во 2010 година. Се наоѓа на 700м одалеченост од жичарата. Извонреден дизајн, комфорни соби, спа центар (затворен базен, џакузи на отворено со топла вода, сауна, ароматизирана сауна, руска бања, фитнес центар), приклучок за интернет, конференциска сала, ресторан, висок квалитет на услуга. Идеално место за ексклузивен зимски одмор.

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО О ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.08.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019 (за пристигања после 20.12.2019)

Попустите се валидни со целосна уплата

Ценовник објавен на 20.08.2019

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

30.11-19.12.2019

20.12-26.12.2019

27.12-05.01.2020

06.01-06.02.2020

07.02-01.03.2020

02.03-28.03.2020

ВО СИТЕ СОБИ, 1ВО ДЕТЕ НА ЕКТРА ЛЕГЛО Е БЕСПЛАТНО

SMART CLUB

DBL SMART / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

66.88

100.32

144.32

86.24

100.32

74.8

1Возр+1дете (0-11,99)

83.6

125.4

180.4

107.8

125.4

93.5

1Возр+2Деца (0-11,99)

100.1

152.9

207.9

135.3

152.9

121

2 Возрасни лица

83.6

125.4

180.4

107.8

125.4

93.5

2 Возр+1Дете (0-11,99)

100.1

152.9

207.9

135.3

152.9

121

3 Возрасни лица

106.7

163.9

218.9

146.3

163.9

132

DBL SMART MOUNTAIN VIEW / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

73.04

110

154.88

95.92

110

85.36

1Возр+1дете (0-11,99)

91.3

137.5

193.6

119.9

137.5

106.7

1Возр+2Деца (0-11,99)

107.8

165

221.1

147.4

165

134.2

2 Возрасни лица

91.3

137.5

193.6

119.9

137.5

106.7

2 Возр+1Дете (0-11,99)

107.8

165

221.1

147.4

165

134.2

3 Возрасни лица

114.4

176

232.1

158.4

176

145.2

JUNIOR SUITE / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

97.9

147.4

213.4

126.5

147.4

110

1Возр+1дете (0-11,99)

97.9

147.4

213.4

126.5

147.4

110

1Возр+2Деца (0-11,99)

114.4

174.9

240.9

154

174.9

137.5

1Возр+3Деца (0-11,99)

130.9

202.4

268.4

181.5

202.4

165

2 Возрасни лица

97.9

147.4

213.4

126.5

147.4

110

2 Возр+1Дете (0-11,99)

114.4

174.9

240.9

154

174.9

137.5

2Возр+2Деца(0-11,99)

130.9

202.4

268.4

181.5

202.4

165

3 Возрасни лица

121

185.9

251.9

165

185.9

148.5

JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

106.7

160.6

225.5

139.7

160.6

123.2

1Возр+1дете (0-11,99)

106.7

160.6

225.5

139.7

160.6

123.2

1Возр+2Деца (0-11,99)

123.2

188.1

253

167.2

188.1

150.7

1Возр+3Деца (0-11,99)

139.7

215.6

280.5

194.7

215.6

178.2

2 Возрасни лица

106.7

160.6

225.5

139.7

160.6

123.2

2 Возр+1Дете (0-11,99)

123.2

188.1

253

167.2

188.1

150.7

2Возр+2Деца(0-11,99)

139.7

215.6

280.5

194.7

215.6

178.2

3 Возрасни лица

129.8

199.1

264

178.2

199.1

161.7

EXECUTIVE SUITE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

3 Возрасни лица

174.9

261.8

378.4

225.5

261.8

196.9

3Возр+1Дете (0-11,99)

174.9

261.8

378.4

225.5

261.8

196.9

3Возр+2Деца(0-11,99)

191.4

289.3

405.9

253

289.3

224.4

3Возр+3Деца(0-11,99)

207.9

316.8

433.4

280.5

316.8

251.9

4 Возрасни лица

174.9

261.8

378.4

225.5

261.8

196.9

4Возр+1Дете(0-11,99)

191.4

289.3

405.9

253

289.3

224.4

4Возр+2Деца(0-11,99)

207.9

316.8

433.4

280.5

316.8

251.9

5 Возрасни лица

198

300.3

416.9

264

300.3

235.4

EXECUTIVE COLLECTION

EXECUTIVE ROOM / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

80.96

121.44

176

104.72

121.44

91.52

1Возр+1дете (0-11,99)

101.2

151.8

220

130.9

151.8

114.4

1Возр+2Деца (0-11,99)

117.7

179.3

247.5

158.4

179.3

141.9

2 Возрасни лица

101.2

151.8

220

130.9

151.8

114.4

2 Возр+1Дете (0-11,99)

117.7

179.3

247.5

158.4

179.3

141.9

3 Возрасни лица

124.3

190.3

258.5

169.4

190.3

152.9

ALPINE EXECUTIVE ROOM / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

88

132

186.56

115.28

132

101.2

1Возр+1дете (0-11,99)

110

165

233.2

144.1

165

126.5

1Возр+2Деца (0-11,99)

126.5

192.5

260.7

171.6

192.5

154

2 Возрасни лица

110

165

233.2

144.1

165

126.5

2 Возр+1Дете (0-11,99)

126.5

192.5

260.7

171.6

192.5

154

3 Возрасни лица

133.1

203.5

271.7

182.6

203.5

165

SUPERIOR SUITE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

93.2

139.92

202.4

120.56

139.92

104.72

1Возр+1дете (0-11,99)

116.6

174.9

253

150.7

174.9

130.9

1Возр+2Деца (0-11,99)

133.1

202.4

280.5

178.2

202.4

158.4

2 Возрасни лица

116.6

174.9

253

150.7

174.9

130.9

2 Возр+1Дете (0-11,99)

133.1

202.4

280.5

178.2

202.4

158.4

2Возр+2Деца(0-11,99)

149.6

229.9

308

205.7

229.9

185.9

3 Возрасни лица

139.7

213.4

291.5

189.2

213.4

169.4

ALPINE SUITE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

100.3

150.4

212.9

131.1

150.4

115.2

1Возр+1дете (0-11,99)

125.4

188.1

266.2

163.9

188.1

144.1

1Возр+2Деца (0-11,99)

141.9

215.6

293.7

191.4

215.6

171.6

2 Возрасни лица

125.4

188.1

266.2

163.9

188.1

144.1

2 Возр+1Дете (0-11,99)

141.9

215.6

293.7

191.4

215.6

171.6

2Возр+2Деца(0-11,99)

158.4

243.1

321.2

218.9

243.1

199.1

3 Возрасни лица

148.5

226.6

304.7

202.4

226.6

182.6

Release periods

5 дена

15 дена

15 дена

10 дена

10 дена

10 дена

Период на отказ на резервација до

4 дена

30 дена

30 дена

13 дена

13 дена

13 дена

Пенали

50% пенали

50% пенали

50% пенали

50% пенали

50% пенали

50% пенали

Период на отказ на резервација до

1 ден

24 дена

24 дена

9 дена

9 дена

9 дена

Пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

Не појавување во хотел

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

100% пенали

Минимум престој

/

3 ноќевања

4 ноќевања

/

/

/

 Во цената е вклучено: богат појадок, употреба на спа центар, со внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, ски гардероба, надворешен паркинг,  превоз до гондолата.

Хотелот има два типа на соби: Smart collection и Executive Collection

Smart collection: се состои од двокреветни соби, јуниор свит и ексекутив свит, кој се декорирани и уредени со смирувачки дизајн.

Executive Colection: се состои од целосно реновирани соби кој гледаат према планината, и при пристигање во нив, гостите ги чека, шише вино, минерална вода и кошница со овошје.

Попустот и промоциите можат да се комбинираат 7=6 само од 30.11-19.12.2019 и од 06.01.2020

Политика при резервација: Задолжителна УПЛАТА на 50% депозит. (доколку е резервација со рана уплата, кога се потврдува, веднаш се доплаќа) истата се уплаќа најкасно до 14дена пред рокот, и не се рефундира доколку се прави промена или отказ на резервација, кога станува збор за резервација со попуст за рана уплата)

Бебешко креветче – бесплатно, на барање.

Новогодишната и Божиќната вечера не се задолжителни, но на 24.12 и 31.12.2018 не се служи вечера.

ДОПЛАТИ:

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН 18еур по лице на ден, 10еур дете од 6-11,99год

-Ресортска такса по лице на ден – 1еур

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.