хотел SARAJET E PASHAIT 1****

http://sarajetepashait.al

Sarajet e Pashait е нов хотел во местото Дерми, изграден во 2012 година. Зачувувајќи отворен базен и ресторан à-la-carte. Sarajet e Pashait е на само 250 метри од песочната плажа и 2 км од Дерми. Тој нуди соби со бесплатен минибар, бесплатен Wi-Fi и опремени балкон со поглед кон морето, специјална веранда со поглед на базен. Сите соби се украсени со елементи од тули и камени зидови и традиционален дрвен мебел. Сателитска ТВ со рамен екран и климатизација се застапени во секоја соба, додека некои сместувачки единици исто така вклучуваат спа бања. Изграден во 2012 година, хотелот ужива во преубава локација, опкружена со шума и има голема тераса со шезлонги. Посебен базен за деца е на располагање. Ова е мал хотел и во него може да уживате во мал бар кој нуди услуги само на сопствените клиенти. Ресторанот „Софра е пашит“ каде се служи појадокот е на 300 метри од хотелот, 100 метри од море, како и агол од скара што служи јадења со пиво и скара во текот на целиот ден на иста далечина. За сите клиенти кои сакаат да уживаат во овие специјалитети, од ресторанот ги донесуваат сите нарачки во хотелот исто така, бесплатно! Ресторанот „Сарајт е пашаит“ служи локална кујна, италијански и грчки јадења. Најблиската самопослуга е 1 км од хотелот. Постои автобуска станица во селото Дерми. Националниот парк Логора е 25 км од хотелот. Бесплатен паркинг на лице место е предвиден за сите клиенти.

 

SMALL TWIN ROOM POOL VIEW – ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН ВО €

 

ОПИС

 

Услуга

01.06.2021
30.06.2021

01.07.2021
31.08.2021

01.09.2021
31.10.2021

2PAX

НП

65.4

119.9

70.8

SMALL DOUBLE ROOM POOL VIEW – ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН ВО €

2PAX

НП

70.8

130.8

76.3

TRIPLE WITH VERANDA ROOM POOL VIEW – ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН ВО €

2PAX

НП

76.3

141.7

76.3

3PAX

НП

76.3

141.7

76.3

2+1 CHD (0-11,99)

НП

76.3

141.7

76.3

QUADRUPLE WITH VERANDA ROOM POOL VIEW – ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН ВО €

2PAX

НП

81.7

130.8

81.7

2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

НП

81.7

130.8

81.7

TRIPLE WITH BALCONY SEA SIDE VIEW – ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН ВО €

2PAX

НП

81.7

147.1

81.7

3PAX

НП

81.7

147.1

81.7

2+1 CHD (0-11,99)

НП

81.7

147.1

81.7

QUADRUPLE WITH BALCONY SEA SIDE VIEW – ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН ВО €

2PAX

НП

87.2

152.6

87.2

2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

НП

87.2

152.6

87.2

FAMILY WITH BALCONY SEA SIDE VIEW – ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН ВО €

2PAX

НП

130.8

196.2

130.8

3PAX

НП

130.8

196.2

130.8

4PAX

НП

130.8

196.2

130.8

2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

НП

130.8

196.2

130.8

3+1 CHD (0-11,99)

НП

130.8

196.2

130.8