PIRIN PARK*****

-          PIRIN PARK*****

www.parkhotelpirin.com

сместување

петок и сабота

недела-четврток

DBL – lux

124

102

SGL – lux

124

102

DBL – standard

112

92

SGL – standard

112

92

APP – lux (2+1)

164

148

APP – vip (2+1)

180

164

APP – family (4+1) two bedroom

164

148

доплати

Ручек – возрасен

13

Вечера – возрасен

15

Ручек – дете / 4 -11.99 год /

7

Вечера – дете / 4 -11.99 год /

9

попусти

Дете до 4 г,

Бесплатно

Дете 4-11,99 г. на дополнително легло

70% попуст

Дете 4-11,99 г. на редовно легло

30% попуст

Возрасен во DBL или APP на доп.легло

50% попуст

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цената е за СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд
Легенда: DBL двокреветна соба, APP апартман

Хотел Пирин Парк ***** е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’.

Во 2009 г. од Европската СПА организација хотелот ја доби престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
СПА центарот :
Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa,
Работно време на базените во хотелот: секој ден од 08:00 до 20:00 часот
Отворен базен, 25 x 10 м, 28 °C, (работи од мај до септември)
Отворен детски загреан базен, 6×4 м, длабочина 60 см (работи од мај до септември)
Надворешен термален базен, 6 x 4 м, 38°C, длабочина од 1,20 см (работи од октомври до април)
Затворен базен со хидромасажи и водно огледало, 16 x 8 м, 29-31°С
Затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидромасажа, 10 x 4 м, 37°C
Детски базен затворен, 3 x 5 м, 33°С, длабочина 70 см.
Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината.
Деца  до 12 г. во термалната зона само со возрасно лице  (придружник).
Не е дозволен влез во СПА и базените со чевли, патики…!
Забрането е внес и конзумирање на храна и алкохолни пијалоци во СПА центарот!

Барови и ресторани

Балкански ресторан со зимска и летна градина / 150 седишта /
Медитерански ресторан со летна градина / 180 седишта /
Лоби бар – / 100 седишта /
Пијано бар

Бизнис центар:

Хотелот има шест конференциски сали:

Сала “Бугарија“ – до 260 седишта
Сала “Сандански” – до 45 седишта
Сала “Медиус“ – до 15 седишта
Сала ВИП “Дезудава” – до 14 седишта
Сала “Санданска-Бистрица” – до 35 седишта
Сала “Вихрен“ – до 10 седишта

Опремени со звучна опрема, екран, мултимедија, флипчарт, проектор, брз безжичен интернет.

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Безжичен интернет
Паркинг
Бесплатен шатл (према распоредот до/од центарот)
Користење СПА центар:
фитнес, затворен топол базен, детски базен, џакузи, парк-градина, отворен топол базен…..

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за користење:
сауна/парк, финска сауна, емоционални тушеви, топли лежалки и клупи….

Напомена!
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани,

Во собите: централна клима, интернет, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен.

 

сместување

минимум

максимум

Двокреветна соба  LUX

1 возрасен

2 возрасни
2 возрасни + 1 бебе до 3,99 г.
2 возрасни + 1 дете до 11,99 г.
3 возрасни

Во случај на рано превземање на резервираната соба (пред 14:00 ч), хотелот го задржува правото да Ви наплати, 50% од вредноста на едно ноќевање.

Во случај на задоцнето одјавување на собата до 11:00 ч, хотелот го задржува правото да Ви наплати 50% од вредноста на едно ноќевање.