хотел МАНАСТИР***

www.hotelmanastir.com.mk

Во подножјето на Малешевските планини во областа Малешевија на надморска висина од околу 900 метри се наоѓа градот Берово. Малешевијата е еден од најчистите и незагадени региони во Македонија и таа се одликува со уникатна комбинација од речиси недопрена природа, големо културно и историско наследство, фолклор и занаетчиство и најголема концентрација на кислород во воздухот на Балканот. Пријатната клима и еколошко - здравата храна, го прави овој крај идеално прибежиште за одмор, гастрономско уживање, релаксација и рекреација.

Хотел Манастир се наоѓа на излезот од Берово, на 5 км одалеченост од езерото. Хотелот располага со 30 соби, СПА содржини, две летни тераси, терен за тенис, терен за одбојка, фитнес сала, две комплетно опремени сали за состаноци, детско игралиште и секако надгледуван паркинг простор. Планинското опкружување, езерото, маркираните велосипедски и пешачки патеки, се најпогодното место за релаксирачки прошетки, за љубителите на планинарењето и mount-biking, како и за оние кои бараат авантури и предизвици.

 

ТИП СОБА

УСЛУГА

1 ЛИЦЕ

2 ЛИЦА

СТАНДАРДНА СОБА

НП

1.950

1.340

СОСЕДНИ СТАНДАРДНИ СОБИ

НП

2.140

1.710

ТРАДИЦИОНАЛНА СОБА

НП

2.440

1.530

СТУДИО

НП

2.440

1.530

МИНИ СУИТ

НП

2.750

1.830

ЈУНИОР СУИТ

НП

2.750

1.830

КОМФОРТ СУИТ

НП

3.050

2.140

АПАРТМАН

НП

4.270

2.440

Вила ВОДЕНИЦА (до 5 лица)

НП

7.320

-          ЦЕНИТЕ се без туристичка такса, таа се плаќа на лице место (40,00 ден. по лице на ден)

-          ДОПЛАТА за ПОЛУПАНСИОН  : 490,00 ден. по лице на ден

-          ДОПЛАТА за ПОЛН ПАНСИОН : 850,00 ден. по лице на ден

-          ДЕТЕ од 0 – 5,99 год. – ГРАТИС

-          2 ДЕЦА до 5,99 год. – попуст од 600,00ден. од цената за возрасен

-          ДЕТЕ од 6 – 11,99 год. – попуст од 600,00 ден. Од цената за возрасен

-          ДОПЛАТА за ТРЕТО ЛИЦЕ : 1.200,00 ден. на ден

-          ДОПЛАТА за 4. и 5. лице : 900,00 ден. по лице на ден