хотел МАИВА****-Св.Стефан

https://hotelklimetica.com.mk

Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.

Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро. Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

 

ПЕРИОД : ОКТОМВРИ – ДЕКЕМВРИ 2021; ЦЕНА по ЛИЦЕ на ДЕН

ТИП на СОБА

УСЛУГА

 

1/2 СОБА

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

ПОЛУПАНСИОН

1.200,00

1.500,00

-          ЦЕНИТЕ се ПО ЛИЦЕ, на ден во 1/2 соба

-          ДОПЛАТА за 1/1 соба е 30% од цената

-          ДЕЦА до 4 год. – ГРАТИС

-          ДЕЦА од 5 – 12 год. плаќаат 50% од цената

-          Користењето на СПА-центарот е бесплатно