PERUN & PLATINUM CASINO****

-          Хотел PERUN&PLATINUM CASINO****

www.bansko.platinum.bg

Perun & Platinum Casino 4* се наоѓа на 500м од гондолата и 900м од историскиот центар на банско. Хотелот располага со казино, спа центар, бар, ресторан и пијано бар. Сите соби се опремени со кабловска, тоалет, мини бар.

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020

Ценовник објавен на 07.09.2020

PLATINUM HOTEL & CASINO / 4* / BANSKO

HALF BOARD / EUR

27.11.2020
18.12.2020

19.12.2020
26.12.2020

27.12.2020
01.01.2021

02.01.2021
04.01.2021

05.01.2021
15.01.2021

16.01.2021
31.01.2021

01.02.2021
28.03.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЕКО ДВОКРЕВЕТНА СОБА

2 Возрасни лица

83.6

110

161.7

110

83.6

92.4

83.6

3 Возрасни лица

117

154

226.3

154

117

129.3

117

1 Возрасно лице

60.5

85.8

134.2

85.8

60.5

69.3

60.5

1 Возр +1 дете (2-11,99)

73.1

96.2

141.4

96.2

73.1

80.8

73.1

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

60.5

85.8

134.2

85.8

60.5

69.3

60.5

1 Возр+2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

73.1

96.2

141.4

96.2

73.15

80.8

73.1

1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

83.6

110

161.7

110

83.6

92.4

83.6

2 Возр+1 Дете (0-1,99)

83.6

110

161.7

110

83.6

92.4

83.6

2Возр +1 Дете (2-5,99)

83.6

110

161.7

110

83.6

92.4

83.6

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

104.5

137.5

202.1

137.5

104.5

115.5

104.5

ДВОКРЕВЕТНА БЕЗ БАЛКОН

2 Возрасни лица

85.8

115.5

171.6

115.5

85.8

96.8

85.8

3 Возрасни лица

120.1

161.7

240.2

161.7

120.1

135.5

120.1

1 Возрасно лице

62.7

90.2

140.8

90.2

62.7

73.7

62.7

1 Возр +1 дете (2-11,99)

75

101

150.1

101

75

84.7

75

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

62.7

90.2

140.8

90.2

62.7

73.7

62.7

1 Возр+2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

75

101

150.1

101

75

84.7

75

1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

85.8

115.5

171.6

115.5

85.8

96.8

85.8

2 Возр+1 Дете (0-1,99)

85.8

115.5

171.6

115.5

85.8

96.8

85.8

2Возр +1 Дете (2-5,99)

85.8

115.5

171.6

115.5

85.8

96.8

85.8

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

107.2

144.3

214.5

144.3

107.2

121

107.2

ДВОКРЕВЕТНА СО БАЛКОН

2 Возрасни лица

88

119.9

176

119.9

88

99

88

3 Возрасни лица

123.2

167.8

246.4

167.8

123.2

138.6

123.2

1 Возрасно лице

64.9

92.4

144.1

92.4

64.9

75.9

64.9

1 Возр +1 дете (2-11,99)

77

104.9

154

104.9

77

86.6

77

1 Возр +1 Дете (0-1,99)

64.9

92.4

144.1

92.4

64.9

75.9

64.9

1 Возр+2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

77

104.9

154

104.9

77

86.6

77

1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

88

119.9

176

119.9

88

99

88

2 Возр+1 Дете (0-1,99)

88

119.9

176

119.9

88

99

88

2Возр +1 Дете (2-5,99)

88

119.9

176

119.9

88

99

88

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

110

149.8

220

149.8

110

123.7

110

ЈУНИОР СВИТ

2 Возрасни лица

106.7

143

212.3

143

106.7

119.9

106.7

3 Возрасни лица

149.3

200.2

297.22

200.2

149.3

167.8

149.3

2 Возр+1 Дете (0-1,99)

106.7

143

212.3

143

106.7

119.9

106.7

2 Возр+1 Дете (2-11,99)

106.7

143

212.3

143

106.7

119.9

106.7

2 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99)

106.7

143

212.3

143

106.7

119.9

106.7

2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99)

133.3

178.7

265.3

178.7

133.3

149.8

133.3

3 Возр+1 Дете (0-1,99)

149.3

200.2

297.2

200.2

149.3

167.8

149.3

3 Возр+1 Дете (2-11,99)

149.3

200.2

297.2

200.2

149.3

167.8

149.3

RELEASE DAYS

7

10

26

10

7

7

7

Во цената е вклучено: употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до гондолата по распоред, фитнес, интернет, надворешен паркинг.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање

Ланч пакетот се состои од вода, сендвич, овошје или слатки.

ДОПЛАТИ:

-ланч пакет – 9еурвозрасен,  5еур дете од 2-11,99год

-Новогодишна вечера – задолжителна – 82еур возрасен, 41еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: 50% пенали за новогодишниот период до 27дена пред пристигање, 1 ноќевање пенали за сите останати сезони до 7 дена пред пристигање

Не појавување во хотел: 50% пенали за новогодишниот период, 2 ноќевања пенали за сите останати сезони.

Отказ на резервација која подложи на рано букирање – возможно само на 20 дена предхоен отказ, после овој период 100% пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.