MOUNTAIN PARADISE BY THE WALNUT TREE***

-          Хотел MOUNTAIN PARADISE by THE WALNUT TREE***

www.mountainparadisebansko.com

Хотел Mountain Paradise 4* Bansko – се наоѓа на 380м од ски лифтот и на 10мин пешки до центарот на Банско.

Комплексот располага со разни типови на соби, студија, едноспални и двоспални апартмани кои се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, дополнителни легла, дневен престој, wi-fi. Хотелот располага со лоби бар, ресторан за 200 лица, детско катче, фитнес, спа центар со базен, џакузи, сауна, парна бања, детски базен, и масажи со доплата. Хотелот исто така има и подземен паркинг со доплата на лице место.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.20019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.12.2019

Ценовник објавен на 20.08.2019

MOUNTAIN PARADISE BY THE WALNUT TREE / 3* / BANSKO

 

Ноќевање со појадок

A
01.12.2019
21.12.2019

B
22.12.2019
28.12.2019

C
29.12.2019
01.01.2020

D
02.01.2020
22.02.2020

B
23.02.2020
09.03.2020

A
10.03.2020
31.03.2020

STUDIO

СТУДИО

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

1 Возрасно лице

40.4

44

73.9

47.5

44

40.4

 

2 Возрасни лица

50.6

55

92.4

59.4

55

50.6

 

1 Возр +1 Дете (0-5,99)

40.4

44

73.9

47.5

44

40.4

 

1-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

2 Возрасни лица

55

59.4

96.8

63.8

59.4

55

 

3 Возрасни лица

74.2

80

130.6

86.1

80.1

74.2

 

2 Возр +1 Дете (0-5,99)

55

59.4

96.8

63.8

59.4

55

 

2 Возр +1 Дете (6-11,99)

68.7

74.2

121

79.7

74.2

68.7

 

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99)

55

59.4

96.8

63.8

59.4

55

 

2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99)

68.7

74.2

121

79.7

74.25

68.7

 

2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99)

68.7

74.25

121

79.7

74.25

68.7

 

3 Возр +1 Дете (0-5,99)

74.2

80.1

130.6

86.1

80.1

74.2

 

3 Возр +1 Дете (6-11,99)

88

95

154.8

102

95

88

 

2-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ СОБИ

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

5 Возрасни лица

137.5

148.5

242

159.5

148.5

137.5

 

5 Возр +1Дете (0-5,99)

137.5

148.5

242

159.5

148.5

137.5

 

5 Возр +1 Дете (6-11,99)

151.2

163.3

266.2

175.4

163.3

151.2

 

RELEASE DAYS

7//8

14//15

25//21

14//15

14//15

7//8

 

 

Промоции од 01.03.2020 до 31.03.2020

Период на продажба

Период на престој

Промоции

17-May-19

31-Mar-20

10-Mar-20

31-Mar-20

7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10, 15=11, 16=12, 17=13, 18=14, 19=15, 20=16, 21=17, 6=5, 5=4

DAY PROMOTION FROM 01.12.2019 TO 21.12.2019

Период на продажба

Период на престој

Промоции

17-May-19

21-Dec-19

1-Dec-19

21-Dec-19

7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10, 15=11, 16=12, 17=13, 18=14, 19=15, 20=16, 21=17, 6=5, 5=4

Промоции од 02.01.2020 до 22.02.2020

Период на продажба

Период на престој

Промоции

17-May-19

22-Feb-20

2-Jan-20

22-Feb-20

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, 15=13, 16=14, 17=15, 16=14, 17=15, 18=16, 19=17, 20=18, 21=19

Промоции од 22.12.2019 до 27.12.2019

Период на продажба

Период на престој

Промоции

17-May-19

27-Dec-19

22-Dec-19

27-Dec-19

6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, 15=13, 16=14, 17=15, 18=16, 19=17, 20=18, 21=19

Промоции од 23.02.2020 до 09.03.2020

Период на продажба

Период на престој

Промоции

17-May-19

9-Mar-20

23-Feb-20

9-Mar-20

6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, 15=13, 16=14, 17=15, 18=16, 19=17, 20=18, 21=19

Во цената е вклучено: употреба на џакузи, внатрешен базен, сауна, парна бања, детско катче, превоз до гондолата по распоред, wi-fi.

Полупансионот влклучува минерална вода и џус од автомат, истиот се плаќа 9еур по возрасно лице и 5еур за дете од 6-11,99год.
Промоциите и попустот за рано букирање не се комбинираат.
Паркинг – 6еур на ден, зависно од слободни капацитети.
Готвење е строго забрането во хотелот.
Бебешко креветче – бесплатно на барање

Политика на отказ:

Доцен отказ: 1 ноќевање пенали за сите сезони, освен сезона Ц – 100% пенали
Непојавување во хотел – 1 ноќевање пенали за сите сезони, освен за сезона Ц – 100% пенали

ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера – задолжителна ( 60еур возрасен, 30еур дете од 6-11,99год)

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.