ЗАНЗИБАР

ПОАЃАЊА од СКОПЈЕ

Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!

Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов - пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра! Имаме 10 дена полни со многу различни искуства, забава, африкански страсти, ладни коктели, вкусна храна и забава.

 

ПРОМОТИВНИ ПОАЃАЊА од СКОПЈЕ со TURKISH AIRLINES за ЗАНЗИБАР БЕЗ PCR-тест, со ВИЗА на ПРИСТИГНУВАЊЕ !

ТЕРМИН : 25.02 - 04.03.2021 (7 ноќевања)

Детали од лет :

TK1004 24FEB SKPIST 0905 1240
TK 603 24FEB ISTDAR 1935 0255
PW 430 25FEB DARZNZ 0600 0630
PW 712 04MAR ZNZDAR 2125 2155
TK 604 05MAR DARIST 0355 1125
TK1005 05MAR ISTSKP 2020 1945

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ – ПАКЕТ АРАНЖМАН

ХОТЕЛ

МЕСТО

ЦЕНА

УСЛУГА

Blu Marlin Village 3* 

Kiwengva

1230 €

Ноќ. со појадок

Kiwengva Beach Resort 5*

Kiwengva Beach

1699 €

ПОЛУПАНСИОН

 

ТЕРМИН : 30.04-06.05 (6 ноќевања)

Детали од лет :

TK1004 29APR SKPIST 0855 1130
TK 567 29APR ISTZNZ 1945 0305
TK 567 07MAY ZNZIST 0400 1255
TK1003 08MAY ISTSKP 0735 0805

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ – ПАКЕТ АРАНЖМАН

ХОТЕЛ

МЕСТО

ЦЕНА

УСЛУГА

Bluebay Beach Resort&Spa 4* 

Kiwengva

950 €

ПОЛУПАНСИОН

Sultan Sands 5*

Kiwengva

1090 €

ПОЛУПАНСИОН

 

ТЕРМИН : 16.06-25.06 (9 ноќевања)

Детали од лет :

TK1004 15JUN SKPIST 0855 1130
TK 567 15JUN ISTZNZ 1945 0305
TK 567 26JUN ZNZIST 0400 1255
TK1003 27JUN ISTSKP 0735 0805

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ – ПАКЕТ АРАНЖМАН

ХОТЕЛ

МЕСТО

ЦЕНА

УСЛУГА

Bluebay Beach Resort&Spa 4* 

Kiwengva

980 €

ПОЛУПАНСИОН

Sultan Sands 5*

Kiwengva

1050 €

ПОЛУПАНСИОН

Цената е по лице и вклучува:

- Авионски лет од Скопје

- Аеродромски такси

- Трансфер аеродром хотел аеродром

- Хотел на база и ноќевања назначени во понудата

Цената не вклучува:

- Виза за Танзанија (50усд ) на пристигнување

- Патничко осигурување (околу 400мкд )

- Индивидуални и лични трошоци

- Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

- При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.

- Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација

- ПОНУДАТА Е ВАЛИДНА ЗА МИНИУМ 2 ПАТНИКА

 - Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.

- Задолжително патничко осигурување

 Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.