ЛАРА-С Апартмани

Студиа – Апартмани LARA - S 

На 8 км. од Бар се наоѓа населбата Добре Воде, со песочната плажа “Велики Песак“ која поради чистотата на водата и големото присуство на сулфур спаѓа во плажи од 1.категорија. Ќе Ви пружи поглед на незаборавен залез на сонцето и преубава боја на морето, по која таа е позната. Местото Добре Воде уште го нарекуваат и “Воздушна Бања“ поради вкрстувањето на различни ветрови кои дуваат од планината и од морето, а се посебно погодни за лицата кои патат од астма, бронхитис и сл...плажата “Велики Песак“ на која се наоѓа објектот “LARA – S” е многу посетена и на неа се наоѓаат мнофу барови, кафетерии, ресторани, ноќни клубови, мини-маркети, а на 50 м. од објектот се наоѓа и аптека.

LARA – S е новоизграден објект, категоризиран со 3* по меѓународните стандарди, поседува 1/2, 1/3 и 1/4 студиа и апартмани. Секоја сместувачка единица поседува ТВЦ, тераса, комплетно опремена мини кујна со фрижидер, WI-FI, кабелска ТВ...повеќето од нив се со поглед на море. Објектот поседува лифт, рецепција и двоетажен ресторан од затворен тип. Објектот е 130 м. оддалечен од плажата “Велики Песак“.

 

ТИП СТД/АПТ

 

Услуга

01.07.-11.07

20.08.-30.08

 

11.07.-20.08

 

30.08.-09.09

 

09.09.-19.09

 

19.09-30.09

1/2

полупансион

26,5 €

30 €

23 €

18 €

17 €

1/3; 1/4

полупансион

24 €

27,5 €

22 €

18 €

17 €

1/2

НАЕМ

34 €

39 €

28,5 €

22 €

19,5 €

1/3

НАЕМ

45,5 €

48 €

39 €

30 €

25 €

1/4

НАЕМ

52 €

57 €

45,5 €

32,5 €

27,5 €

-          Цените се изразени по ЛИЦЕ или СТУДИО/АПАРТМАН – на ден, во ЕУР, во зависност од услугата која ќе ја одберете, плаќање во противденарска вредност (1 € = 62 ден.)

-          ПОЛУПАНСИОН : ноќевање + појадок+вечера

-          ПОЈАДОК – комбинација (разноврсна понуда на топли пијалоци, сладок и солен појадок.

-          ВЕЧЕРА – класична (избор на 2 или повеќе јадења) по анкета “денес за утре“

-          ДЕЦА до 3 год. на заедничко легло, без храна – БЕСПЛАТНО

-          ДЕЦА од 3-10 год. на заедничко легло – плаќаат 50% од цената

-          ДЕЦА од 3-12 год. на посебно легло -  плаќаат 70% од цената

-          ДЕТЕ до 12 год. со едно возрасно лице во 1/2 студио – плаќа 80% од цената

-          Користење на кабловска ТВ, WI-FI и КЛИМА – БЕСПЛАТНО!

-          Таксата за престој и осигурувањето не се вкалкулирани во цената, се плаќа на лице место и тоа : деца до 12 год. – 0,5 € ден, деца од 12-18 год. - 1 € на ден, возрасни – 1,5 € на ден.

-          ВЛЕЗ во сместувачките единици во 12.00 часот, ИЗЛЕЗ во 09.00 часот последниот ден.