NIKITI - Villa JK Nikiti Club

Вила ЈК Никити Клуб, е бивши хотел Торонеос, кој е реновиран и пренаменет во апартманско сместување. Истиот се наоѓа на 150м од плажа, на почетокот на Никити, веднаш на влез во самото летно одмаралиште. Вилата се состои од 2 згради, со едно студио на високо приземје, и останатите студиа се на први и втори спрат. Собите се опремени со чајна кујна со основен прибор за готвење и јадење, клима вклучена во цената.

Студио 2+1 се состои од 2 редовни легла + 1 на развлекување, во кое можат да се сместат 3 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

Студио 3+1 се состои од 3 редовни легла + 1 на развлекување, во кое можат да се сместат 4 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

Студио 4+1 на високо приземје се состои од 4 редовни легла + 1 на развлекување, во кое може да се сместат 5 возрасни лица+1 дете до 5,99год кое нема легло туку дели спален кревет со родителите

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021

 

NIKITI – ЈК НИКИТИ КЛУБ

ЦЕНА за НАЕМ на СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

Ноќи

1/2+1 стд

1/3+1 стд.

1/3+1 стд. SV

1/4 стд.

Коментар

23.05-30.05.2021

7

107

119

143

167

Промо

30.05-06.06.2021

7

131

155

167

203

Промо

06.06-13.06.2021

7

164

175

208

252

 

13.06-20.06.2021

7

252

274

307

329

 

20.06-27.06.2021

7

318

351

417

439

 

27.06-04.07.2021

7

373

384

450

472

 

04.07-11.07.2021

7

384

406

483

527

 

11.07-18.07.2021

7

417

428

505

538

 

18.07-25.07.2021

7

461

472

527

560

 

25.07-01.08.2021

7

461

472

527

560

 

01.08-08.08.2021

7

461

472

527

560

 

08.08-15.08.2021

7

461

472

527

560

 

15.08-22.08.2021

7

461

472

527

560

 

22.08-29.08.2021

7

406

428

461

483

 

29.08-05.09.2021

7

373

395

406

428

 

05.09-12.09.2021

7

274

296

329

362

 

12.09-19.09.2021

7

210

210

210

210

Промо

19.09-26.09.2021

7

170

180

190

200

Промо

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ,
-За резервации направени на EARLY BOOKING, 50% уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

-За овој аранжман важат општите услови на патување на т.а.ПАЛАС, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

-т.а. ПАЛАС не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во апартманите.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

-3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

Попуст за лица над 63год – 10еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

ГПС: 40.221985, 23.660302