Вила ЕКСКЛУЗИВ

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

ВИЛА БОГОЕВИЌ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и фрижидер. ( колона 1 од табелата ). На третиот кат собите имаат сопствено купатило, клима и фрижидер ( колона 2 од табелата). Kористење на клима уредот е вклучен во цената.

ВИЛА   СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв,  тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената (колона 3 од табелата).

ВИЛА   СКАУТ 1 располага со стандардно опремени соби со тоалет, клима,тв, фрижидер и  со тераса. Во својот сместувачки капацитет има трокреветни и четворокреветни соби. (колона  3  од табелата). Kористење на клима уредот е вклучен во цената.

ВИЛА   ЕКСКЛУЗИВ  располага со двокреветни и со трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор. (колона 4 од табелата)

 

-          20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2021

-          15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.04.2021

-          10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021

 

 

ПЕРИОД

Вила БОГОЕВИЌ

Вила СКАУТ/СКАУТ1

Вила ЕКСКЛУЗИВ

1

2

3

4

14.06. - 23.06.

195 €

230 €

240 €

270 €

23.06. - 02.07.

195 €

230 €

240 €

270 €

02.07. – 11.07.

195 €

230 €

240 €

270 €

11.07. – 20.07.

205 €

240 €

250 €

280 €

20.07. – 29.07.

205 €

240 €

250 €

280 €

29.07. – 07.08.

205 €

240 €

250 €

280 €

07.08. – 16.08.

205 €

240 €

250 €

280 €

16.08. – 25.08.

195 €

230 €

240 €

270 €

25.08. – 03.09.

175 €

210 €

220 €

250 €

03.09. – 12.09.

155 €

190 €

200 €

220 €

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ  (9 полни пансиони со вклучен превоз).

- Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ   од 50 % од цената на аранжманот.

- Второ  дете до 12 год. - ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

- за користење на ¼ апп во в.Скаут или Скаут 1 мора да се платат 3 полни суми

-Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст

- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Намалување за патување со сопствен превоз - 20 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место

Поаѓање за Црна Гора

Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот

-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

НАПОМЕНА

-          попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.

-          доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

-          За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.

-          Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.

-          За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.