ANGELLA HOTEL & RESIDENCE****

-          www.hotelangella.rs

Angella Hotel & Residence **** 

10% попуст за уплата до 31.10.2020.

Ценовник е валиден во период: 29.11.2020 - 04.04.2021.

Цените се израцено во € по лице по ноќевање

Помал број на ноќи од наведениот исклучиво на барање.

Цени изразени во € по лице по ноќевање – КРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервација на барање – исклучиво 5 дена пред термин

Период

Смена

Мин.

ноќи

Услуга

1/2, 1/2+1, 1/2+2,

1/1+1

1/1

 

LUX APARTMAN

 

Краток Престој  

(дo 4 ноќи)

1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1

1/1

LUX

APARTMAN

29.11 - 06.12.

-

-

HB

55€

82€

70€

-

-

-

-

03.12 - 06.12.

-

3

HB

55€

82€

70€

-

-

-

-

06.12 - 12.12.

-

3

HB

55€

82€

70€

-

-

-

-

12.12 - 17.12.

Саб/Чет

5

HB

75€

110€

90€

-

-

-

-

17.12 - 20.12.

-

3

HB

55€

82€

70€

-

-

-

-

20.12 - 27.12

-

3

HB

65€

100€

80€

-

-

-

-

27.12 - 30.12.

Нед/Сре

4

HB

90€

135€

105€

-

-

-

-

27.12 - 03.01.

Нед/Нед

7

HB

120€

180€

135€

30.12 - 03.01.

150€

195€

165€

03.01 - 10.01.

Нед/Нед

7

HB

90€

135€

105€

03.01 - 10.01.

100€

145€

115€

10.01 - 17.01.

Нед/Нед

7

HB

80€

120€

95€

10.01 - 17.01.

90€

130€

105€

17.01 - 24.01.

НедНед

7

HB

80€

120€

95€

17.01 - 24.01.

90€

130€

105€

24.01 - 31.01.

Нед/Нед

7

HB

60€

90€

75€

24.01 - 31.01.

70€

   100€

85€

31.01 - 07.02.

Нед/Нед

7

HB

90€

135€

105€

31.01 - 07.02.

100€

145€

115€

07.02 - 14.02.

Нед/Нед

7

HB

90€

135€

105€

07.02 - 14.02.

100€

145€

115€

14.02 - 21.02.

Нед/Нед

7

HB

90€

135€

105€

14.02 - 21.02.

100€

145€

115€

21.02 - 28.02.

Нед/Нед

7

HB

90€

135€

105€

21.02 - 28.02.

      100€

145€

115€

28.02 - 07.03.

Нед/Нед

7

HB

70€

105€

85€

28.02 - 07.03.

80€

115€

95€

07.03 - 14.03.

Нед/Нед

7

HB

60€

90€

75€

07.03 - 14.03.

70€

100€

85€

14.03 - 21.03.

Нед/Нед

7

HB

60€

90€

75€

14.03 - 21.03.

70€

   100€

85€

21.03 - 28.03.

Пакет 7=6

-

HB

60 

90 

75 

21.03 - 28.03.

70€

100€

85€

28.03 - 04.04.

Пакет 7=6

-

HB

60 

90 

75 

28.03 - 04.04.

70€

100€

85€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Во цената е вклучено:

Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса)

Специјалне програм за бебе (грејач за флаша,маса за пресоблекување,кадица,Baby Cot) со претходна резервација

Неограничено користење на Wellness & Spa центар: џакузи,хаммам,финска сауна,инфраред сауна,фитнес центар kneipp

Wi-FI

Хотелско Осигурување

Користење на Ски Гардеробер

Цената не вклучува (задолжително при резервација):

Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат 

Услови за Angella Hotel&Residance****:

Деца 0 - 2  години во присуство на две полноплатежни лица доколку користат заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба

Дете 2 - 7 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба

Дете 2 – 12години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло – попуст 50%

Дете  2 - 12 години во присуство на едно полноплатежно лице – попуст 50%

Две Деца 2 - 12 години во пристуство на едно возрасно лице имат 50% попуст во 1/2 или 1/2+1 соба

Две Деца 2 - 12 години во присуство на две полноплатежни лица – секое дете на посебно легло по 50% попуст во 1/2+2  соба или 1/2+2 aпартман

Трето и Четврто возрасно лице имат попуст од 20% на дополнително легло во  1/2+1, 1/2+2  соба или 1/2+2 aпартман

Минимален број лица на лица во четворокреветна соба е 3 лица

Минимален број на лица за LUX APARTMAN-от е 3 лица

Доплата во претподажба или на лице место (опционално):

Ски школа и Борд – од 6, 5, 3 или 2 дена;

Дочек на Нова Година (во зависност од ситуација со вирус Covid - 19)

Доплата на лице место (опционално):

Јавен Паркинг