SAMOKOV****

-          SAMOKOV****

www.samokov.com

Хотелот Самоков се наоѓа на 180м од ски лифтот и 90м од центарот. Располага со 250 соби. Спа центарот се состои од фитнес сала, внатрешен базен, масажа, солариум, сауна и парна бања.

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2020

ПРОМОЦИИ: 

5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПЕРИОД ОД 02.01-15.01.2021 И 07.03-31.03.2021

( не се комбинираат со попустите, и се достапни по истекот на попустот за рана резервација)

Ценовник објавен на 24.09.2020

SAMOKOV / 4* / BOROVETC

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
19.12.2020
25.12.2020

B
26.12.2020
01.01.2021

C
02.01.2021
15.01.2021

D
16.01.2021
29.01.2021

C
30.01.2021
19.02.2021

D
20.02.2021
28.02.2021

A
01.03.2021
31.03.2021

STANDARD TWIN ROOM

ЦЕНИ ПО СОБА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2 Возрасни лица

59.4

103.4

81.4

66

81.4

66

59.4

3 Возрасни лица

84.7

147.4

116.05

94

116.05

94

84.7

1 Возрасно лице

48.4

70.4

59.4

51.7

59.4

51.7

48.4

1 Возр +1 Дете (0-4,99)

48.4

70.4

59.4

51.7

59.4

51.7

48.4

1 Возр +1 Дете (5-11,99)

44.5

77.5

61

49.5

61

49.5

44.5

1 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99)

48.4

70.4

59.4

51.7

59.4

51.7

48.4

1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99)

44.5

77.5

61

49.5

61

49.5

44.5

1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

59.4

103.4

81.4

66

81.4

66

59.4

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

59.4

103.4

81.4

66

81.4

66

59.4

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

74.2

129.2

101.7

82.5

101.7

82.5

74.2

ПОЛУПАНСИОН

A
19.12.2020
25.12.2020

B
26.12.2020
01.01.2021

C
02.01.2021
15.01.2021

D
16.01.2021
29.01.2021

C
30.01.2021
19.02.2021

D
20.02.2021
28.02.2021

A
01.03.2021
31.03.2021

STANDARD TWIN ROOM

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

68.2

114.4

92.4

77

92.4

77

68.2

3 Возрасни лица

97.3

163.3

132

110

132

110

97.3

1 Возрасно лице

52.8

75.9

64.9

57.2

64.9

57.2

52.8

1 Возр +1 Дете (0-4,99)

52.8

75.9

64.9

57.2

64.9

57.2

52.8

1 Возр +1 Дете (5-11,99)

51.1

85.8

69.3

57.7

69.3

57.7

51.15

1 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99)

52.8

75.9

64.9

57.2

64.9

57.2

52.8

1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99)

51.1

85.8

69.3

57.7

69.3

57.7

51.1

1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99)

68.2

114.4

92.4

77

92.4

77

68.2

2 Возр +1 Дете (0-4,99)

68.2

114.4

92.4

77

92.4

77

68.2

2 Возр +1 Дете (5-11,99)

85.2

143

115.5

96.2

115.5

96.2

85.2

RELEASE DAYS

10//5

21//15

14//10

14//10

14//10

14//10

10//5

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) и употреба на базен, паркинг доколку има расположливи места

Бебешко креветче – бесплатно

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера – задолжителна – 45еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера – незадолжителна – 27еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

Минимум престој од 5 ноќевања во период од 26.12-02.01.2021, останатиот период 3 ноќевања.

Политика за откажување на резервации

-Отказ без задршка на средства: A – 5 дена / B – 15 дена / C and D -10 дена.

-Влегувајќи во release периодот доцните откази се наплатуваат: 3 ноќевања во периодот “B”, 2 ноќевања во периодот “C” и “D” и 1 ноќевање во другите периоди

-No shows: пенали од 100% од сумата за период “B” и 50% од сумата за останатите периоди.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.