хотел NEW YORK****

www.hotelnewyork.al

Добредојдовте во хотелот New York, вистински семеен хотел во Валона. Хотелот се наоѓа на прекрасната лагуна и има бесконечен поглед кон морето и градот Валона. Поради ориентацијата, нашите гости уживаат во најспектакуларните зајдисонца. Без оглед дали не посетувате за деловен состанок или за задоволство, вашиот престој ќе биде незаборавен. Сместен во близина на мала приватна плажа од камчиња на Јадранското Море, овој хотел е оддалечен 4 км од центарот на градот. Се одликува со голем сезонски базен, градина со поглед кон морето, детско игралиште и тераса. Повеќето соби имаат балкон со поглед на море, градина или планина. Секако, тие имаат LCD сателитски ТВ, бесплатен Wi-Fi, Сеф, минибар и клима уред. Добар почеток на вашиот ден е нашиот појадок вклучена со локални специјалитети, како и меѓународни топли и ладни производи. Постои ресторан за ручек и вечера со многу свежи морски плодови, пицерија веднаш до областа на базенот и имаме локација бар со поглед на море на лице место што исто така ви служи на плажа. Бесплатен Wi-Fi е достапен низ сите хотелски објекти. Имате 24-часовна рецепција, и продавница за подароци. Продавницата нуди сувенири, пијалоци и закуски. Хотелот е 3-минути пешачење од локалната автобуска станица, има бесплатен сопствен паркинг. Хотелот е одлична база за откривање на убавините на јужна Албанија.

 

ТИП СОБА

01.06. – 30.06.

01.07. – 31.08.

01.09. – 30.09.

СТАНДАРД СОБА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DOUBLE

54.5

63.2

54.5

SINGLE

49

54.5

49

TRIPLE

65.4

74.1

65.4

1+1 CHD (0-5,99)

56.7

65.4

56.7

2+1 CHD (0-5,99)

54.5

63.2

54.5

СУПЕРИОР СОБА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DOUBLE

65.4

76.3

65.4

SINGLE

60

65.4

60

TRIPLE

76.3

87.2

76.3

1+1 CHD (0-5,99)

67.6

78.5

67.6

2+1 CHD (0-5,99)

65.4

76.3

65.4

ДЕЛУКС СОБА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DOUBLE

87.2

98.1

87.2

SINGLE

87.2

98.1

87.2

1+1 CHD (0-5,99)

87.2

98.1

87.2

2+1 CHD (0-5,99)

87.2

98.1

87.2

FAMILY SUITE – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

2PAX

90.5

103.5

90.5

3PAX

90.5

103.5

90.5

4PAX

90.5

103.5

90.5

2+1 CHD (0-11,99)

90.5

103.5

90.5

2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

90.5

103.5

90.5

3+1 CHD (0-11,99)

90.5

103.5

90.5

СТАНДАРД СОБА – ПОЛУПАНСИОН

DOUBLE

80.7

89.4

80.7

SINGLE

62.1

67.6

62.1

TRIPLE

104.6

113.4

104.6

1+1 CHD (0-5,99)

82.8

91.6

82.8

2+1 CHD (0-5,99)

80.7

89.4

80.7

СУПЕРИОР СОБА – ПОЛУПАНСИОН

DOUBLE

91.6

102.5

91.6

SINGLE

73

78.5

73

TRIPLE

115.5

126.4

115.5

1+1 CHD (0-5,99)

93.7

104.6

93.7

2+1 CHD (0-5,99)

91.6

102.5

91.6

ДЕЛУКС СОБА – ПОЛУПАНСИОН

DOUBLE

113.4

124.3

113.4

SINGLE

113.4

124.3

113.4

1+1 CHD (0-5,99)

113.4

124.3

113.4

2+1 CHD (0-5,99)

113.4

124.3

113.4

FAMILY SUITE – ПОЛУПАНСИОН

2PAX

142.8

155.9

142.8

3PAX

142.8

155.9

142.8

4PAX

142.8

155.9

142.8

2+1 CHD (0-11,99)

142.8

155.9

142.8

2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

142.8

155.9

142.8