kompleks KORAB TRNICA

www.korabtrnica.mk

Во срцето на Горна Река, меѓу високите Кораб, Шара и Бистра, кај многуте расфрлени планински рекички и Радика, меѓу зимзелените дрвја и секвојата што гордо ве пречекува, се наоѓа комплексот „Кораб Трница“. Комплексот е оддалечен 5 (пет) километри од Мавровско Езеро, на патот кон Дебар. Комплексот им нуди на гостите можност за одмор во сместувачки капацитети кои се состојат од апартмани, соби и планински куќички со прекрасен поглед кон падините на Кораб, Шара и Бистра. Исто така, располага со рецепција, лоби  и сопствена продавница за: млечни и месни производи, слатко, мед, вино… Сите соби располагаат со сопствен тоалет. За авантуристите, во близина на овие објекти постои и посебен простор за кампување и за шатори, кој е опремен со комплетна инфраструктура. Овој комплекс, освен со сместувачките капацитети, располага и со простории за состаноци и за деловни состаноци. За гостите комплексот нуди бесплатно користење на велосипедите и риболовна опрема. Располага и со сопствени коњи и организира тури за јавање за почетници.

 

 

ТИП на СМЕСТУВАЊЕ

Максимум број

на лица

ЦЕНА

недела-четврток

петок-сабота

1/2 СОБА

2

1.800,00 ден.

2.100,00 ден.

1/3 СОБА

3

2.100,00 ден.

2.500,00 ден.

АПАРТМАН

4

2.300,00 ден.

2.800,00 ден.

ВИП АПАРТМАН

4

2.800,00 ден.

3.500,00 ден.

ГОЛЕМ АПАРТМАН

8

3.500,00 ден.

4.200,00 ден.

БУНГАЛОВ

2

1.700,00 ден.

1.900,00 ден.

-          Цените се изразени во денари, за НАЕМ на соба/апартман на ден

-          Појадок чини 200 денари по лице (се плаќа на лице место)

-          Ручек/ вечера чини 450 ден по лице (се плаќа на лице место)

-          За деца до 8 години сите оброци се бесплатни.

-          За деца до 12 години сите оброци се на 50% попуст.

Сместувачкиот капацитет на Комплекс Кораб Трница се состои од :

– 5 двокреветни соби  (од кои 3 се со брачен кревет а 2 се со два единечни кревети)

- 1 трокреветна соба  (се состои од 1 брачен и еден единечен кревет

- 1/4 апартман  (За 4 лица...Апартманот се состои од една спална соба со голем кревет за две лица и дневна соба со голем кревет на спуштање за две лица)

- 1 вип апартман (За 4 лица, ист како обичниот само поголем и со тераса)

– 1 голем апартман за 8 лица кој се состои од две спални соби со по еден голем кревет за две лица, голема дневна соба со софа, терпезарија и 4 единечни кревети.

Моментално во изградба се и 5 бунгалови