HOTEL KRALJEVI CARDACI&SPA****

-          HOTEL KRALJEVI CARDACI&SPA****

www.kraljevicardaci.com

 

ЦЕНОВНИК на база ПОЛУПАНСИОН ваклиден за период : 29.11.2020 – 04.04.2021

ПЕРИОД

СМЕНА

СОБИ 1/2 и 1/2+1

СОБИ 1/1

АПТ

1/2+2; 1/2+3; 1/2+4

СКИ ОПЕНИНГ

29.11. - 13.12.

Нед / Нед

46

           64,5

56

13.12. - 20.12.

Нед / Нед

51,3

          71,3

61

20.12. - 27.12.

Нед / Нед

56

76,5

66,3

27.12. - 03.01.

Нед / Нед

70,5

102

85

27.12. - 03.01.

 Помалку од 7 ноќи

 87

117,3

101

03.01. - 17.01.

Детска Недела

Нед / Нед

 58

82

71,5

17.01. - 31.01.

  Недела на Ски Пасс

Нед / Нед

61

82

71,5

31.01. - 07.02.

Нед / Нед

56

76,5

66,3

07.02. – 14.02.

Нед / Нед

58

82

71,5

14.02. - 07.03.

Нед / Нед

51,2

71,3

61

07.03. - 04.04.

Нед / Нед

46

64,5

56

ПОПУСТИ :

-          10% попуст за УПЛАТА до 15.10.2020

-          5% попуст за УПЛАТА до 31.10.2020

ДЕТСКА НЕДЕЛА:

ГРАТИС сместување за 2 деца во пристуство на 2 полноплатежни лица на сопствено легло

- 30% попуст за наем на ски опрема за деца

- 30% попуст на ски школа (групни часови)

НЕДЕЛА SKI PASS:

-  ГРАТИС ШЕСТ ДНЕВЕНА СКИ КАРТА (за уплата иклучиво на 7 ноќи)  

-         30% попуст за наем на ски опрема (попуст се однесува само за наем на целосна опрема

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

- Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса

(Пансионски оброци се оранизираат по принцип на шведска маса.Во случај во хотелот да престојуваат помалку од 30 госсти,оброците се слуќат по принцип на сет мени-избор на повеќе јадења)

- Неограничено користење на SPA&WELLNESS  центар кој се простира на  1.500m², со топла врска помеѓу хотелски згради и Спа Центар:

-          Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи  (длабочина 1,7m)

-          Oтворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m)

-          Џакузи на отворено

-          Финска Сауна

-          Био Сауна (Руска Бања)

-          Арома Бања (Турска Бања)

-          Хамам

-          Солена Соба

-          kneipp Базен

-          Тапидариум клупи

*Дозволен престој за деца постари од 12 години

ДЕТСКИ SPA ЦЕНТАР:

-          Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)

-          Детски базен со димензии  13x11m (длабочина 1m) со дополнителни атракции

-          Мини Аква Парк

 

-          Неограничено користење на Фитнес Центар

-          Неограничено користење на сала за пинг-понг

-          Трансфер до Ски Центар 5 пати во денот во работно време на Ски Центарот

-          Ски Гардеробер со Ски Сервис одалечен 30 m од ски стаза „Malo jezero”

-          Baby Cot – Грати (со преходна резервација )

Забава за Деца:

- Дружење со Дедо Мраз за врме на Новогодишните празници 

- Игротека во присуство на родител

- WI-FI низ цел комплекс

- Надворешен Паркинг (лимитиран број на места)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА :

-          Туристичка Такса 1 Eur по лице на ден за Возрасни; Деца 0,50 Еur по лице на ден ;Деца од 0-6,99 години ГРАТИС

-          Хотелско Осигурување 0,20 Eur по лице на ден за исте гости.  

УСЛОВИ :

-   Краток престој од наведениот во табелите исклучиво на барање со допата од 20% од наведените цени.

-   Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло во 1/2  соба -  ГРАТИС

-   Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во 1/2  соба 50% попуст

-   Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица  на сопствено легло во  1/2+1 на посебно легло 50% попуст , второ дете на зедничко легло

-   Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло во апартман 50% попуст

-   Трето возрасно лице во соба  1/2+1  30% попуст

-   Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2  70% попуст

-   Четврто и Петто лице во апартман 1/2+3  50% попуст

-   Петто и Шестто возрасни лице во апартман  1/2+4  50% попуст

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ :

Двокреветна соба 1/2 -Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,сателитска телевизија и LCD ТВ, телефон,мини-бар,кетал за вода,сеф,WI-Fi.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1- Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,гарнитура на развлекување,сателитска телевизија и LCD ТВ,телефон,мини-бар,електричен бокал,сеф,WI-Fi.

Апартман за 4 лица или 1/2+2 - Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,ателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,минибар,електричен бокал за вода или мини-кујна,WI-FI.

Апартман за пет лица или 1/2+3 - Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување ,спална соба со француски лезаж и одвоен лежај,сателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар со електричен бокал за вода,Wi-FI.

Aпартман со камин за шест лица 1/2+4 - Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со камин и гарнирута на развлекување,мини кујна со трпезариска маса,две спални соби-една со француски лежај а друга со 2 одвоени легла,кабловка телевизија со LCD ТВ,телефон,сеф,WI-FI.