хотел SKY CORNER***

-          Хотел SKY CORNER*** - Охрид (центар)

www.skycorner.mk

Sky Corner e  градски хотел и поради ваквата структура,локацијата  и бројот на соби,нудиме можност за сместување на помали групи и индивидуалци,млади лица,бизнисмени.

Можат да се организираат настани од типот на тим билдинг,презентации,семинари,состаноци.

Капацитет и услуги

Поседуваме 17 соби од кои:

9  Double Bedroom5  Large Double room  + sofa3  Deluxe Double room  + sofa

Сите соби се со голем брачен кревет (queen size),модерно опремени,со централна клима, бесплатен и брз интернет.

Хотелот е со 3 ѕвезди,но ги задоволува стандардите за 4 ѕвезди.

Од барот може да уживате во утринско  кафе и појадок,а попладне во ексклузивни коктели  и храна,  во пријатна и опуштена атмосфера со убав поглед на градот и езерото.

Студио за масажа кое нуди повеќе видови на професионални масажи.

Приватен паркинг со 24 часа видео надзор,бесплатен за нашите гости.

Располагаме со фитнес центар и спортско-рекреативен центар,погоден за мал фудбал,одбојка,ракомет,зумба,пилатес,аеробик и слично.

Конференциска сала со современа  опрема и сала за состаноци.

ТИП

15.06.-15.07.

15.07.-28.07.

29.07.-05.08.

06.08.-24.08.

1/2 СОБА со поглед

3.385,00

3.690,00

4.000,00

3.690,00

1/2 СОБА + софа

3.570,00

3.875,00

4.305,00

3.875,00

1/2 delux СОБА+софа

3.875,00

4.490,00

4.920,00

4.490,00

1/2 СОБА без поглед

3.075,00

3.385,00

3.690,00

3.385,00

Хотелот работи на принцип BB (ноќевање со појадок).

              Континенталниот појадок е вклучен во цената.Се служи од 08:00 – 10:00 часот.

              Доплата за трето лице од 300 мкд.  за деца помали од 13 години и 600 мкд за деца постари од 13 години и возрасни.

              Цените се за соба,по ден со вклучена туристичка такса и ДДВ.

             Хотелот  го задржува правото за промена или повлекување на цените.