SOLARIS RESORT****

Врњачка Бања се наоѓа на 200 км од Белград и располага со голем избор на хотели, вили и приватни сместувања. Позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена медицинска служба за превенција, лечење, дијагностицирање и рехабилитација на органите за варење и шеќерни болести. Топлата вода во Врњачка Бања има температура од 36.5 степени целзиусови колку што е температурата на човечкото тело по што е единствена во Европа. Врњачка Бања располага со 7 познати минерални извори : Снежник, Слатина,Топла Вода, Езеро, Борјак, Бели извори и Врњачко врело, од кои 4 се за лековита терапија (Снежник,Слатина,ТоплаВода и Езеро) додека другите две се користат за флаширање на минерална вода (Борјак и Врњачко врело)

Врњачките лековити води се користaт за лекување на :

-Шеќерни болести
-хронично воспалување на црева и желудник
-чир во желудник и дванаесетпалачното црево
-болест на бубрежната карлица ,мочниот меур, уринарниот тракт и др болести

Соларис Ресорт****

www.solarisresort.com;

Соларис ресортот е нов и модерен опремен комплекс во Врњачка Бања, со амбиент кој зрачи со удобност и артистички шарм.Комплексот ви нуди луксузни апартмани и фамилијарни соби со елегантен стил,ресторан,аперитив бар,конференциска сала и паркинг. Исто така нуди и спортски и рекреативни објекти со затворени и отворени базени, фитнес центар, ексклузивен велнес центар и зона за релаксирање. Пријателски и професионален персонал кој ви нуди услуги со највисоки светски стандарди.

Комплексот се наоѓа во мирниот дел на Врњачка Бања во близина на главното шеталиште. Идеално место за одмор и релаксација.

Цени по ЛИЦЕ за ПЕРИОД : 01.09.2021 – 28.12.2021 

Сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

1/1 АПТ

93 €

97 €

1/2 соба-АПТ

60 €

64 €

1/3 соба-АПТ

49 €

53 €

1/4 соба

43 €

47 €

 

 

*Цените се изразени по лице од ноќевање

*** Цените не се валидни за државни и верски празници

Цената вклучува:

Неограничено секојдневно користење на Wellness центар (базен со солена соба, солена соба, ладна соба, финска сауна, руска сауна, парно купатило, џакузи, арома терапија тушови);

Неограничено користење на детско катче;

Неограничено користење на отворените базени;

Бесплатен паркинг;

Бесплатен интернет;

Доплата за пансионски појадок 5 евра, за дете доплата 3 евра;

Доплата за ручек 9 евра, за дете доплата 4 евра

 

РОМАНТИЧЕН ПАКЕТ – ЦЕНА за 2 ЛИЦА / Период : 01.09.-28.12.2021

2 НОЌИ / 3 ДЕНА

219 €

3 НОЌИ / 4 ДЕНА

307 €

Пакетот ОПФАЌА :

Соларис вино за „добредојде“;

Сместување во апартман на база ноќевање со појадок;

Поклон мазажа „magic of love”;

Поклон романтична купка со шампањ и свеќи;

Секојдневно неограничено користење на wellness-центарот (затворен базен со солена вода, финска и руска сауна, парно купатило, солена соба, ладна соба, џакузи, топли клупи, овошен бар...);

Бесплатен паркинг;

Бесплатен интернет;

Такса за престој (1 € на ден) и осигурување (0,10 € на ден) се плаќа на лице место

 

ФАМИЛИЈАРЕН ПАКЕТ – деца до 12 години – бесплатно (период : 01.09.-28.12.2021)

2 НОЌИ/3 ДЕНА

227 €

-

3 НОЌИ/4 ДЕНА

329 €

-

4 НОЌИ/5 ДЕНА

413 €

-

Пакетот ОПФАЌА :

Сместување во фамилијарна соба, на база полупансион (појадок+вечера);

Секојдневно неограничено користење на wellness-центарот (затворен базен со солена вода, финска и руска сауна, парно купатило, солена соба, ладна соба, џакузи, топли клупи, овошен бар...);

Поклон ритуал во парно купатило за родителите;

Бесплатна секојдневна анимација за деца ( 3 часа);

Бесплатен паркинг;

Бесплатен интернет

ОПШТИ НАПОМЕНИ :

Пријава е од 14.00, а одјава до 11.00 часот;

Појадокот/вечерата се служат од „шведска маса“;

Доплата за Такса за престој – 1 € по лице – на ден (се плаќа на лице место);

Доплата за осигурување – 0,1 € по лице – на ден (се плаќа на лице место);

Доплата за трето возрасно лице изнесува 41 € на ден;

Деца до 7 години на плаќаат такса за престој;

Деца од 7-12 години плаќаат такса за престој - 0,5 € на ден

 

SOLARIS PREMIUM ПАКЕТ – ЦЕНА за 2 лица (период : 01.09.-28.12.2021)

2 НОЌИ/3 ДЕНА

275 €

-

3 НОЌИ/4 ДЕНА

ДОПЛАТА 73 €

-

Пакетот ОПФАЌА :

Сместување во апартман, на база полупансион (појадок+вечера);

Поклон a la carte – специјалитет на куварот;

Овошен напиток во wellness центарот;

Piling во парното купатило на база на мента;

Каолинско пакување во парното купатило на база на алги и еукалиптус + топол напиток;

Gold масажа 20 мин.;

Step by step – пилинг и масажа на стапалата 20 мин.;

Секојдневно неограничено користење на wellness-центарот (затворен базен со солена вода, финска и руска сауна, парно купатило, солена соба, ладна соба, џакузи, топли клупи, овошен бар...);

Кафе за добредојде во апартманот;

Бесплатен паркинг;

Бесплатен интернет

ОПШТИ НАПОМЕНИ :

Пријава е од 14.00, а одјава до 11.00 часот;

Појадокот/вечерата се служат од „шведска маса“;

Доплата за Такса за престој – 1 € по лице – на ден (се плаќа на лице место);

Доплата за осигурување – 0,1 € по лице – на ден (се плаќа на лице место)