GORSKI & SPA****

-          www.gorskihotel.com

 

GORSKI HOTEL & SPA****+ 

Ценовник валиден во период: 01.12.2020 – 05.04.2021.

15% попуст за рана резервација – попустот е валиден до пополнување на капацитети

 

 

 

Период

 

Мин.ноќи

 

Услуга

 

Superior 1/2

 

De Luxe 1/2

        

         Family soba

 

Superior 1/1

 

One Bedroom suite

Two Bedroom suite

(2+0/2+1/3+0)

(2+0/2+1/3+0)

(2+2/2+1/3+0/3+1)

(1+0, 1+1,1+2)

(1-4)

(2-5)

01.12-12.12.

3

HB

СКИ ОПЕНИНГ

12.12-17.12.

5

HB

100€ 

113€ 

113€ 

144€

341€ 

552€

17.12-24.12

3

HB

87€ 

98€ 

98€ 

125€

294 

474€

24.12-27.12

3

HB

             118€        

134€

134€ 

171€

406€ 

660€

27.12-03.01

7

HB

168€ 

191€ 

191€ 

246€

586€ 

960€

03.01-10.01

7

HB

118€

134€

134€

171€

406€

660€

10.01-17.01

7

HB

115€

130€

130€

167€

395€

642€

17.01-29.01

7

HB

106€

120€

120€

153€

362€

588€

29.01-21.02

7

HB

145€

165€

165€

212€

503€

822€

21.02-01.03

7

HB

115€

130€

130€

167€

395€

642€

01.03-15.03

7

HB

106€

120€

120€

153€

362€

588€

15.03-22.03

7

HB

87€

98€

98€

125€

294€

474€

22.03-05.04

4

HB

75€

84€

84€

107€

251€

402€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напомена:

Цените се изразени во € по лице по ноќевање во Superior,De Luxe и Family соби. Цените се изравени во € по апартман по ноќевање за One bedroom suite и Two Bedroom suite и вклучуваат HB услуга за 2 лица. За секоја дополнително лице се доплаќа за HB: 12€ по лице по ноќевање за возрасно лице и  6€ по лице за деца.

Во цената е вклучено:

 

Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера) Неограничено користење на Spa & Wellness центар:Затворен базен и Џакузи,Релакс Зона-Тапидариум,Топли Клупи,Сауна Свет-Борова Сауна,Сауна со сено,Финска Сауна,Парно Бања,Шок Туш,Солено-ледена Соба,Ледена Фонтана,Надворешен Базен,Фитнес Центар.Wi-FiKorišćenje skijašnice

Цена не вклучува (Задолжително плаќање при резервација):

· Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; 0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат

Услови за Gorski Hotel & Spa ****

Дете од 2-1,99 години ГРАТИС сместувањеДете 2-11,99 години во Superior Single соба – во пристуство на 1 полноплатежно лице - Доплата за 1 дете 36€ по ноќевање.Возрасно лице плаќа цена за еднокреветна соба.Дете 2-11,99 години во Superior Single соба – во присуство на 1 полноплатежно лице.Доплата за 2 деца изнесува 36€ за едно дете 6€ за второ дете,по ноќевање.Возрасно лице плаќа цена за еднокреветна соба. Дете 2-11,99 годино во Superior / De Luxe соба – во присуство на 2 полноплатежни лица едно 1 дете доплата 36€ по ноќевање.Family соба – во присуство на 2 полноплатежни лица едно дете 2-11,99 години – доплата од 36€ по ноќевање,второ дете 2-11,99 години во износ од 6€ по ноќевање.Трето возрасно лице во Superior / De Luxe / Family соби – доплата 42€ по ноќевање.

Цена не вклучува (не е задолжително):

Подземна Гаража Надворешен Паркинг

Услуга Полупнасион во хотелот е организиран по принцип на шведска маса,доколку во хотелот престојуваат повеќе од 25 лица.Доколку во хотелот престојуваат помалку од 25 лица во тој случај оброците се служат на сет мени-избор на повеќе јадења.