villa GEORGE

 

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја..

Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари.

Студиа Џорџ – Нидри Б кат – во самиот центар на местото, 100 метри од плажа, на само 20 метра многуте таверни и шеталиштето,  прикладни места за паркирање во близина. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата, тераси. Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина  и симпатично мало дворче.

 Вила „ЏОРЏ“ – Нидри

 

ТЕРМИН :

 

НОЌИ

1/2 СТД.   (2 лица)

1/3 СТД          (3 лица)

 

Коментар

22.05.-29.05.

7

49

59

ПРОМО

29.05.-05.06.

7

59

69

ПРОМО

05.06.-12.06.

7

89

99

ПРОМО

12.06.-19.06.

7

139

159

 

19.06.-26.06.

7

199

209

 

26.06.-03.07.

7

259

269

 

03.07.-10.07.

7

299 

309

 

10.07.-17.07.

7

339

359

 

17.07.-24.07.

7

369

389

 

24.07.-31.07.

7

369

389

 

31.07.-07.08.

7

369

389

 

07.08.-14.08.

7

369

389

 

14.08.-21.08.

7

339

359

 

21.08.-28.08.

7

309

329

 

28.08.-04.09.

7

259

279

 

04.09.-11.09.

7

179

199

 

11.09.-18.09.

7

89

99

ПРОМО

18.09.-25.09.

7

49

59

ПРОМО

25.09.-02.10.

7

49

59

ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во Евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61,8 Денари

Клима уредот е вклучен во цената 

Дозволено е сместување према капацитетот на студиото (број на кревети), 1 дете до 6,99год во кревет со родители. 

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада : 

Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице 

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице

Битола (Градска Автобуска Станица) - 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола  - 40€ по лице

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -45€ по лице 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

- Лица над 63 год. – 10 ЕУР попуст од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз Лефкада :

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица) 

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола 

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) 

Поаѓање од Грција : 

13:30 h локално време, ( 12:30 h мак.време) Нидри
13:45 h локално време, ( 12:45 h мак.време) Никиана
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Агиос Никитас
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Катизма

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Lefkada (550 km)

Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani-Ioannina (E65/E90),

Ioannina-Preveza (тунел)-Lefkada (E951/E55), Lefkada-Ag.Nikitas-Nidri

Трошоци во еден правец: (износите се променливи)

патарини MK (180 ден), патарини GR и тунел 5,80 €

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор