villa VRACHOS

Гратчето Афитос е едно од најубавите на Халкидики, автентично со својата архитектура, камени куќи, тесни улички, прекрасни традиционални ресторани, продавници...

Опис
Вила „Vrachos“ е лоцирана на најдобра локација во Афитос, со прекрасен поглед на заливот „Toroneos”. Во склоп на вилата има реновирани студиа ( 1 брачен кревети 1 единечен) и нереновирани апартмани (2 соби,1 брачен кревет и 1 единечен), сопствена тераса, мини кујна, приватен толает, ТВ, клима

Сите сместувачки студиа/апартмани се со поглед на море

 Оддалена е од плажа 5 минути пешачење.

 Цена за НАЕМ на студио или апартман за 7 ноќевања

период

ноќевања

реновирано

реновирано

нереновирано

1/2 студио

1/3 студио

1/3 студио

18.05-25.05.2019

7

80*

90*

80*

25.05-01.06.2019

7

90*

100*

90*

01.06-08.06.2019

7

100*

110*

100*

08.06-15.06.2019

7

130*

140*

130*

15.06-22.06.2019

7

150*

175*

165*

22.06-29.06.2019

7

320

350

340

  29.06-06.07.2019

7

350

390

380

  06.07-13.07.2019

7

370

420

410

  13.07-20.07.2019

7

390

440

430

  20.07-27.07.2019

7

390

440

430

  27.07-03.08.2019

7

390

440

430

  03.08-10.08.2019

7

390

440

430

  10.08-17.08.2019

7

390

440

430

  17.08-24.08.2019

7

370

420

410

  24.08-31.08.2019

7

230

240

230

  31.08-07.09.2019

7

145*

155*

150*

  07.09-14.09.2019

7

140*

145*

140*

  14.09-21.09.2019

7

110*

120*

110*

  21.09-28.09.2019

7

90*

100*

100*

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 61.8 денари

                         Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)

Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

                      Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба

Напомена:

Цените обележани со * се промо цениНа промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попустСместување во собите е после 14 часот по локално време,Напуштање на апартманите е до 10 часот по локално времеЗа уплатени два аранжмани 7+7 попуст  10% на вториот аранжман ( не се комбинира)Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектотАгенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

ОРГАНИЗИРАМЕ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  ( со доплата ) :

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота) :

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики :

04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица) 30€ по лице
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице

Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€

Време на поаѓање од Афитос ( автопат) :

14:15 h (локално време ) 
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж


                                    (Информациите подлежат на измени во сатниците за превозот)