вила МАРГАРИТА

- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

Kanali е приморско место областа  Превеза  северозападна Грција. Се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран  античкиот град Епир.

Местото располага со пространа песочна плажа  со голем број на барови  слична на таа во популарното туристичко место Врахос. Маргарита Апартмани се наоѓаат  на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис.

Вилата  располага со прекрасен голем двор со маслинови , простор со лулашки за играње на децата,  скара на отворено, летниковци за одмор. Сите студиа се опремени со  телевизор, клима (5еур на ден), кујна и wc, студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса, и се од пониска категорија од реновираните студиа. Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

GPS Координати: 39°03'52.4"N 20°41'34.5"E

На Промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.

Период

Ноќевања

1/3 Студио лукс стр.погл.море

1/4 Студио eko

1/4 Лукс Стр.погл.море

2/2+1 Апп стр.погл.море

Коментар

25.05 - 01.06.2017

7 ноќевања

49 Промо

69 Промо

79 Промо

79 промо

Промо цени

01.06 - 08.06.2017

7 ноќевања

89 Промо

99 Промо

109 Промо

119 Промо

Промо цени

08.06 - 15.06.2017

7 ноќевања

109

119

129

149

15.06 -22.06.2017

7 ноќевања

139

139

159

189

22.06 - 29.06.2017

7 ноќевања

239

239

249

289

29.06 - 07.07.2017

8 ноќевања

269

269

289

329

07.07 - 15.07.2017

8 ноќевања

299

299

349

399

15.07 - 23.07.2017

8 ноќевања

349

349

369

429

23.07 - 31.07.2017

8 ноќевања

389

389

399

449

31.07 - 08.08.2017

8 ноќевања

399

399

409

479

08.08 - 16.08.2017

8 ноќевања

399

399

409

479

16.08 - 24.08.2017

8 ноќевања

399

399

409

479

24.08 - 31.08.2017

7 ноќевања

309

309

329

389

31.08 - 07.09.2017

7 ноќевања

199

199

209

279

07.09 - 14.09.2017

7 ноќевања

169

169

199

229

14.09 - 21.09.2017

7 ноќевања

109 Промо

109 Промо

119 Промо

169 Промо

Промо цени

21.09 - 28.09.2017

7 ноќевања

69 Промо

79 Промо

99 Промо

129 Промо

Промо цени

Цените во табелата се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали :

Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице 

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали :

Битола (Пред спортска Сала) - 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола  - 45€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

- ВОЗРАСНИ ЛИЦА над 63 години : ПОПУСТ 10 ЕУР од редовната цена

Време на поаѓање за Канали :

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) 
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз) :

Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)

Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),

Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)

Трошоци во еден правец: (износите се променливи)

патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ПАЛАС“.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на т.а.ПАЛАС Ви посакува пријатен одмор.