Hotel ALBATROSS

КИКЛАДИТЕ - ОВОЈ НАЈПИКТОРЕСКЕН ОСТРОВСКИ КОМПЛЕКС ВО ГРЦИЈА, лежи десно во средината на Егејското Море. Кикладскиот архипелаг, кој се чини дека е продолжување на Евија ​​и Атика на југоистокот, се состои од повеќе од 2000 острови, островчиња и разни карпести испусти. Само 33 од нив се населени.

ПАРОС е во центарот на Кикладите. Има површина од 195 квадратни километри, крајбрежје од 119 км. и население од околу 12.800 жители. Островот е познат по квалитетот на виното, црвено и бело. Парос одамна е добро позната туристичка атракција, една од омилените острови за посетителите, заедно со Миконос, Иос и Санторини. Прекрасниот главен град Парикија, шармантното село Науса и извонредните плажи се меѓу најпопуларните негови карактеристики.

ALBATROSS HOTEL 

Локација : Хотелот Албатрос се наоѓа на југоисточниот дел на островот Парос во селото Логарас, на само 200 метри оддалечен од песочната плажа Логарас, наградена со Сино знаме. Главни растојанија се : 200 m. од таверни и мини-маркет, 300-350 метри од најблискиот супер маркет, 17 км. од Парикија, пристаништето и медицинскиот центар, 14 км. од аеродромот Парос, 10 км. од Науса. Хотелот се состои од 3 згради (по 2 ката). Вкупно: 36 стандардни соби - 3 еднокреветни соби, 27 двокреветни соби, 6 трокреветни соби.Соби : Секоја од хотелските соби располага со : клима уред, мини бар, сателитска ТВ, телефон со директна телефонска линија, купатило со туш, фен, сеф, бесплатен Wi-Fi интернет пристап, приватен балкон или тераса со поглед на море / базен, градина или планина.

Капацитети и услуги: базен со слатка вода, чадори, лежалки, пешкири за базенот бесплатно, базен-бар, лаунџ простор опремен со сателитска ТВ, библиотека за книги и игри за на маса, детско игралиште, широки градини, паркинг простор, бесплатни сефови, Факс, поштенска услуга, масажни терапии (на барање), лекар на повик, baby-sitter (на барање), домашните миленичиња се дозволени.

 

ЦЕНА – по соба

Со ПОЈАДОК

20.05.-31.05.

16.09.-30.09.

01.06.-30.06.

01.09.-15.09.

01.07.-25.07.

26.08.-31.08.

26.07.-25.08.

1/1 соба

60

72

78

124

1/2 соба

74

91

94

146

1/3 соба

91

110

114

166

Цените се дадени во €, на ден по СОБА, плаќање исклучиво во денарска противвредност (1 € = 61,8 ден.)