AUZA Rooms

КИКЛАДИТЕ - ОВОЈ НАЈПИКТОРЕСКЕН ОСТРОВСКИ КОМПЛЕКС ВО ГРЦИЈА, лежи десно во средината на Егејското Море. Кикладскиот архипелаг, кој се чини дека е продолжување на Евија ​​и Атика на југоистокот, се состои од повеќе од 2000 острови, островчиња и разни карпести испусти. Само 33 од нив се населени.

ПАРОС е во центарот на Кикладите. Има површина од 195 квадратни километри, крајбрежје од 119 км. и население од околу 12.800 жители. Островот е познат по квалитетот на виното, црвено и бело. Парос одамна е добро позната туристичка атракција, една од омилените острови за посетителите, заедно со Миконос, Иос и Санторини. Прекрасниот главен град Парикија, шармантното село Науса и извонредните плажи се меѓу најпопуларните негови карактеристики.

AUZA ROOMS

Локација : студијата се наоѓа во најшармантното подрачје на Парос, во градот Науса и само 200 метри од плажата Agios Anargious. Објектот Auza е на само 900 м. од центарот на космополитскиот град Науса, кое важи за главно место за ноќни забави. Главните растојанија се: 8 км. од Парикија и пристаништето на главниот остров, 16 км. од аеродромот. Има вкупно 6 студија.Соби: сите соби се опремени со купатило со туш, ТВ, Wi-Fi интернет пристап бесплатно, индивидуално контролиран клима уред, мини-фрижидер, фен.

Објекти и услуги: бесплатен паркинг простор веднаш до имотот, мала градина.

 

ЦЕНА – по соба

На ден - НАЕМ

15.04.-10.06.

19.09.-25.10.

 

11.06.-04.07.

05.07.-19.07.

01.09.-18.09.

 

20.07.-31.08.

1/2 соба

45

60

70

95

1/2 соба-море

58

75

87

113

Доп. легло Дете 03-12 години

15

17

19

21

Цените се дадени во €, на ден по СОБА, плаќање исклучиво во денарска противвредност (1 € = 61,8 ден.)