DENAXIA SUITES

De Naxia Suites – Perissa - Santorini

www.denaxia.gr

Сосема новоизградените апартмани De_Naxia се наоѓаат во Периса, 350 метри од познатиот Блек Санд Бич. Нов модерен хотел во кикладски стил, има вкупно 7 апартмани со загреан приватен џакузи во сите соби. Близу е до соседното место Периволос. Уживајте и опуштете се во приватниот загреан џакузи, упијте го сонцето на вашиот балкон или посетете ја плажата. Постои 12 часовна услуга, додека на рецепција може да се информирате за мноштво екскурзии и крстарења кои се организираат...Фира, раздвижениот главен град на Санторини е 13 км. далеку, додека аеродромот е на 25-минути возење. Водните спортови, ресторанот и другите забавни опции можат да се најдат на 10 минути пешки од апартманите...

 

Тип на соби 

Капацитет

1-30/4

 

1-25/5

11-31/10

26/5-8/7

3/9-10/10

    9/7-31/7

21/8-2/9

   1-20/8

Суит Стандард

2

110

140

190

260

280

Суит супериор

2

135

165

210

290

310

Суит супериор

3

165

195

240

320

399

Суит супериор

4

205

235

280

360

440

-          Цените се дадени на ден по соба – студио - АПТ, во EUR, на база НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК, плаќање исклучиво во денарска противвредност (1 € = 61,8 МКД)

ТРАНСФЕРИ ДО САНТОРИНИ :

-          АВИОН : Од Солун – чартер лет со ELIN AIR (EL 018 / EL 019)

-          Автобус + брод (комбинација) или САМО брод, доколку имате сопствен превоз : подетални информации во агенција