вила ВАЈТ СЕНДС

- 7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

White sands studios се наоѓа на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиа со тераси кои имаат страничен поглед кон море. Сите студиа се опремени со кујна, клима (со доплата од 5еур), телевизор, вц, wi fi и тераса. Во долниот дел на вилата има прекрасен ресторан во кој можете да уживате во убавите грчки специјалитети. Вилата има сопствени лежалки на плажа кои се бесплатни за гостите (секоја соба 2 лежалки и еден чадор)

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

GPS Координати: 39°10'38.8"N 20°32'47.4"E

 

Период

Ноќевања 

1/3+1 стр.пог.море

1/3 стр.пог море

1/3 Поглед море

Коментар

16.05 - 23.05.2017

7 ноќевања

59 Промо

49 Промо

69 Промо

Промо цени

23.05 - 30.05.2017

7 ноќевања

99 Промо

89 Промо

109 Промо

Промо цени

30.05 - 06.06.2017

7 ноќевања

119

109

139

 

06.06 - 13.06.2017

7 ноќевања

139

129

159

 

13.06 - 20.06.2017

7 ноќевања

239

229

259

 

20.06 - 27.06.2017

7 ноќевања

279

269

289

 

27.06 - 05.07.2017

8 ноќевања

309

299

329

 

05.07 - 13.07.2017

8 ноќевања

399

389

419

 

13.07 - 21.07.2017

8 ноќевања

459

449

469

 

21.07 - 29.07.2017

8 ноќевања

479

469

489

 

29.07 - 06.08.2017

8 ноќевања

479

469

489

 

06.08 - 14.08.2017

8 ноќевања

479

469

489

 

14.08 - 22.08.2017

8 ноќевања

479

469

489

 

22.08 - 29.08.2017

7 ноќевања

379

369

419

 

29.08 - 05.09.2017

7 ноќевања

289

279

299

 

05.09 - 12.09.2017

7 ноќевања

179

169

199

 

12.09 - 19.09.2017

7 ноќевања

179 Промо

169 промо

199 Промо

Промо цени

19.09 - 26.09.2017

7 ноќевања

99 Промо

89 Промо

129 Промо

Промо цени

- Цените во табелата се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Ден.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос :

Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос :

Битола (Пред спортска Сала) - 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

- ВОЗРАСНИ ЛИЦА над 63 години : ПОПУСТ 10 ЕУР од редовната цена

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)

Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),

Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)

Трошоци во еден правец: (износите се променливи)

патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.