КАНАЛИ-ПРЕВЕЗА

hotel POSEIDON

-5%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

Официјална страница на хотелот: http://poseidonbeach.gr/

Хотел Посејдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 42км до Лефкада. 

Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина. 

Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

Цените се изразени по ЛИЦЕ за 7 или 8 ноќевања на база ПОЛУПАНСИОН

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд. 

Период

Бр.на ноќевања

Цена по лице

3то Возр лице

4то Возр лице

Коментар

15.06 - 22.06.2017

7 ноќевања

219 Промо

115 Промо

115 Промо

Промо цени

22.06 - 29.06.2017

7 ноќевања

249 Промо

130 Промо

130 Промо

Промо цени

29.06 - 07.07.2017

8 ноќевања

319

159

159

07.07 - 15.07.2017

8 ноќевања

369

179

179

15.07 - 23.07.2017

8 ноќевања

399

199

199

23.07 - 31.07.2017

8 ноќевања

399

199

199

31.07 - 08.08.2017

8 ноќевања

399

199

199

08.08 - 16.08.2017

8 ноќевања

399

199

199

16.08 - 24.08.2017

8 ноќевања

399

199

199

24.08 - 31.08.2017

7 ноќевања

329

159

159

31.08 - 07.09.2017

7 ноќевања

259

139

139

07.09 - 14.09.2017

7 ноќевања

209 Промо

119 Промо

119 Промо

Промо цени

14.09 - 21.09.2017

7 ноќевања

199 Промо

109 Промо

109 Промо

Промо цени

Во цената е вклучено: Појадок и Вечера, паркинг и wi-fi.

Услови за деца: 

-2 деца до 11,99год - бесплатно, доколку престојуваат со 2 родители. 

-Дете од 12год и 3то и 4то возрасно лице - плаќаат според табелата погоре. 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали :

Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице 

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали :

Битола (Пред спортска Сала) - 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола  - 45€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

- ВОЗРАСНИ ЛИЦА над 63 години : ПОПУСТ 10 ЕУР од редовната цена

Време на поаѓање за Канали :

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) 
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)

Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),

Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)

Трошоци во еден правец: (износите се променливи)

патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на т.а.ПАЛАС Ви посакува пријатен одмор.