Вила АМОС

AMMOS APARTMENTS“ "B" категорија се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа, AMMOS APARTMENTS е оддалечена од најубавата градска плажа околу 4 минути пешачење. Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима, телевизор и тераса која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите. Исто така, во вилата има и бесплатен интернет wi-fi.

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари.

На Промо цените не следува попуст. GPS координати: 40°4'33''N,23°26'50''E

 

Период

7 ноќевања

1/3 студио

1/4 студио

1/6 студио

Коментар

20.05 - 27.05.

7 ноќевања

49

69

79

Промо

27.05 - 03.06.

7 ноќевања

79

89

119

Промo

03.06 - 10.06.

7 ноќевања

109

119

139

 

10.06 - 17.06.

7 ноќевања

199

219

239

 

17.06 - 24.06.

7 ноќевања

239

259

259

 

24.06 - 01.07.

7 ноќевања

259

279

295

 

01.07 - 08.07.

7 ноќевања

269

299

339

 

08.07 - 15.07.

7 ноќевања

319

339

399

 

15.07 - 22.07.

7 ноќевања

339

359

419

 

22.07 - 29.07.

7 ноќевања

349

369

439

 

29.07 - 05.08.

7 ноќевања

359

379

459

 

05.08 - 12.08.

7 ноќевања

359

379

459

 

12.08 - 19.08.

7 ноќевања

359

379

459

 

19.08 - 26.08.

7 ноќевања

299

309

429

 

26.08 - 02.09.

7 ноќевања

229

269

359

 

02.09 - 09.09.

7 ноќевања

199

219

259

 

09.09 - 16.09.

7 ноќевања

129

159

199

 

16.09 - 23.09.

7 ноќевања

79 Промо

99 Промо

129 Промо

Промо

23.09 - 30.09.

7 ноќевања

49 Промо

69 Промо

79 Промо

Промо

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Клима уредот е вклучен во цената
Доплата за екстра легло 5€ на ден, со претходна согласност од домаќинот и агенцијата.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово -40€по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) -35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)-35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики :

Битола (Пред спортска Сала) - 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола - 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 30€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ :

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики :

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола

02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција :
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

- Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

- Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

 Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор.