Вила ВЕРГИНА

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

ХАНИОТИ е многу живописно место на Халкидики , се наоѓа на само 60 минути возење од Солун. По пристигнувањето секој посетител ќе биде воодушевен од овој мала живописен рај,  кој е дизајниран да се грижи за потребите  дури  и на најпребирливите посетители. Ханиоти е место кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој, има голем број хотели, апартмани и вили, бутици, продавници, бројни ресторани и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, исто така има  и модерни барови и денс- клубови кои нудат вечерна забава за сите возрасти. Ова место е благословено од природата и се карактеризира со кристално чистата вода , зеленило, традиционалното гостопримство и пријателски расположени жители.

Vila Vegrina се наоѓа во близина на бич барот Молос на 200м, и 50м до плажата води пат од уредена патека поред самата вила, 500м од центарот на Ханиоти. Вилата располага со двокреветни, трокреветни студиа, апартмани и мезонети, опремени со основни елементи и прибор за готвење и ручавање, тоалет, тераса, ТВ и клима. 

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената. 

GPS coordinates: 39.99914    23.57978

Цените се изразени за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања. 

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денрска противвредност од 61,8мкд

На промо цените не следува попуст.  


Период

бр.на ноќевања

1/3 приземје

1/4 приземје

1/2 спрат

1/3 спрат

Апартман на спрат

Коментар

21.05 - 28.05.

7 ноќевања

79 промо

89 промо

69 промо

79 промо

149 промо

Промо цени

28.05 - 04.06.

7 ноќевања

99 промо

119 промо

99 промо

99 промо

189 промо

Промо цени

04.06 - 11.06.

7 ноќевања

129

169

119

129

269

 

11.06 - 18.06.

7 ноќевања

209

229

209

219

339

 

18.06 - 25.06.

7 ноќевања

269

279

269

289

369

 

25.06 - 02.07.

7 ноќевања

289

309

289

299

439

 

02.07 - 09.07.

7 ноќевања

319

329

309

329

449

 

09.07 - 16.07.

7 ноќевања

359

379

359

369

499

 

16.07 - 23.07.

7 ноќевања

399

419

399

419

499

 

23.07 - 30.07.

7 ноќевања

399

419

399

419

499

 

30.07 - 06.08.

7 ноќевања

399

419

399

419

499

 

06.08 - 13.08.

7 ноќевања

399

419

399

419

499

 

13.08 - 20.08.

7 ноќевања

399

419

399

419

499

 

20.08 - 27.08.

7 ноќевања

369

389

369

379

449

 

27.08 - 03.09.

7 ноќевања

329

349

329

359

369

 

03.09 - 10.09.

7 ноќевања

249

259

249

259

299

 

10.09 - 17.09.

7 ноќевања

209

229

209

219

249

 

17.09 - 24.09.

7 ноќевања

139 промо

159 промо

139 промо

149 промо

159 промо

Промо цени

24.09 - 01.10.

7 ноќевања

79 промо

89 промо

69 промо

79 промо

119 промо

Промо цени

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела) :

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово -40€по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) -35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)-35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики :

Битола (Пред спортска Сала)- 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -30€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

- ВОЗРАСНИ ЛИЦА над 63 години : ПОПУСТ 10 ЕУР од редовната цена

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ :

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) :

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

- Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

Тимот на т.а. ПАЛАС Ви посакува пријатен одмор.