АФИТОС

Афитос, според многумина најшармантното амбиентално селце  на Халкидики… Зошто е толку популарно и посетено од илјадници туристи, од најразлична националност и возраст, ќе сфатите кога ќе се најдете на тесните улички, помеѓу  камените куќи, и многуте дуќани и таверни од каде ѕиркаат насмеаните лица на локалните продавачи. Од останатите места се разликува по архитектурата, по камените куќи, по традиционалните таверни, по улиците со калдрма… Водата е кристално чиста и топла, а плажите песочни, што го прави одличен избор за семејства, млади луѓе, парови, за сите…

Афитос претставува карпест „балкон“ од кој има неодолив, запрепастувачки поглед кон заливот Торонеос и кон прекрасното сино море и небо. Има многу сместувачки капацитети, како апартмани и хотели, и е полно од почетокот на месец мај па сѐ до крајот на октомври.

Вила Врахос Б кат – Афитос, преставува еден од објектите на најдобрата локација во местенцето. Сместена е во најатрактивниот дел, на позиција од каде морето ви е како на дланка… Поглед од кој застанува здивот и се врежува во сеќавање засекогаш. Во склопот на вилата има одлична таверна, симпатична кафетерија, искусни сопственици кои се занимават со туризам повеќе од 50 години. Располага со двокреветни и трокреветни студија, како и неколку четворокреветни апартмани опремени со кујна, фрижидер, клима и прекрасни тераси со поглед на море.

- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

 

Вила „ВРАХОС“  – Афитос

 

ТЕРМИН :

 

НОЌИ

1/3 СТУДИО

(3 лица)

1/4 АПТ

(4 лица)

1/5 АПТ

(5 лица)

КОМЕНТАР

13.05.-20.05.

7

59

79

99

ПРОМО

20.05.-27.05.

7

69

89

109

ПРОМО

27.05-03.06.

7

89

109

129

ПРОМО

03.06.-10.06.

7

129

149

169 

 

10.06.-17.06.

7

199

219

239

 

17.06.-24.06.

7

263

297 

322 

 

24.06.-01.07.

7

314

339

373 

 

01.07.-08.07.

7

322

365

382 

 

08.07.-15.07.

7

339

373

407

 

15.07.-22.07.

7

339

373

407

 

22.07.-29.07.

7

339

373

407

 

29.07.-05.08.

7

339

373

407

 

05.08.-12.08.

7

339

373

407

 

12.08.-19.08.

7

339

373

407

 

19.08.-26.08.

7

305

339

382

 

26.08.-02.09.

7

237

271

305

 

02.09.-09.09.

7

195

220

254

 

09.09.-16.09.

7

93

118

152

 

16.09.-23.09.

7

67

84

110

ПРОМО

23.09.-30.09.

7

59

76

93

ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Клима уредот е вклучен во цената

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Афитос чини :

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота) :

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики (секоја Сабота) :

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола - 35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 30€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

- ВОЗРАСНИ ЛИЦА над 63 години : ПОПУСТ 10 ЕУР од редовната цена

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ :

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики :

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на T.A. PALAS Ви посакува пријатен одмор.