villa ARGIRI

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 5 минути од плажа

Координати: 40.714639, 24.754985

Опис на соби: Вкупно 6 студиа;
Тип на студиа: Двокреветни, Трокреветни и Четирикреветни.
Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)

Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 11 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.

Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 25.12.2018
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

Vila Argiri - Skala Potamia (Golden Beach) 

Цена по соба

на 5 минути од плажа

Термин

Услуга

Studio 1/2

Studio 1/2+1

Studio 1/3

Studio 1/4

17.05-24.05.2019

7 ноќевања

70 €

75 €

80 €

95 €

24.05-31.05.2019

7 ноќевања

80 €

85 €

90 €

110 €

31.05-07.06.2019

7 ноќевања

145 €

150 €

155 €

180 €

07.06-14.06.2019

7 ноќевања

180 €

185 €

190 €

215 €

14.06-21.06.2019

7 ноќевања

235 €

240 €

245 €

275 €

21.06-28.06.2019

7 ноќевања

285 €

290 €

295 €

335 €

28.06-05.07.2019

7 ноќевања

325 €

330 €

335 €

375 €

05.07-12.07.2019

7 ноќевања

360 €

365 €

370 €

415 €

12.07-19.07.2019

7 ноќевања

395 €

400 €

405 €

450 €

19.07-26.07.2019

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

26.07-02.08.2019

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

02.08-09.08.2019

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

09.08-16.08.2019

7 ноќевања

415 €

420 €

425 €

470 €

16.08-23.08.2019

7 ноќевања

395 €

400 €

405 €

445 €

23.08-30.08.2019

7 ноќевања

350 €

355 €

360 €

395 €

30.08-06.09.2019

7 ноќевања

280 €

285 €

290 €

315 €

06.09-13.09.2019

7 ноќевања

235 €

240 €

245 €

270 €

13.09-20.09.2019

7 ноќевања

160 €

165 €

170 €

190 €

20.09-27.09.2019

7 ноќевања

90 €

95 €

100 €

110 €

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

• Скопје 55€ • Велес 55 € • Неготино 55€ • Удово 55€ • Граничен премин 55€ • Штип 60€ • Радовиш 60€ • Струмица 60€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

Цена за траект сопствен превоз
20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
4 евра по лице
2 евра за дете

GPS:40.714639, 24.754985