villa ELENA

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно. Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба. Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, исто собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

-15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2018 

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 

ВИЛА ЕЛЕНА - ПОЛИХРОНО

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

69

79

99

Промо цени

26.05-02.06.19

7

89

99

109

Промо цени

02.06-09.06.19

7

129

149

159

 

09.06-16.06.19

7

219

239

249

 

16.06-23.06.19

7

269

289

319

 

23.06-30.06.19

7

289

319

349

 

30.06-07.07.19

7

309

349

379

 

07.07-14.07.19

7

349

359

389

 

14.07-21.07.19

7

369

379

409

 

21.07-28.07.19

7

369

379

409

 

28.07-04.08.19

7

369

379

409

 

04.08-11.08.19

7

369

379

409

 

11.08-18.08.19

7

369

379

409

 

18.08-25.08.19

7

289

319

339

 

25.08-01.09.19

7

229

259

289

 

01.09-08.09.19

7

179

199

229

 

08.09-15.09.19

7

129

149

169

 

15.09-22.09.19

7

89

99

109

Промо цени

22.09-29.09.19

7

69

79

89

Промо цени

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Градска Автобуска Станица) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15 ЕУР од Битола и Прилеп

- Лица над 63 год. - 10 ЕУР попуст

- Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики :

04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција :
15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори