Вила ЈАТРАС

- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2018
- 1
5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2018 

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров...Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Вила GIATRAS („А“ кат.) – оддалеченост од плажа - 40 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден). Објектот се наоѓа на десната страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето).

 

Вила GIATRAS – Лаганас; ПАКЕТ Аранжман (бус+брод+сместување) по ЛИЦЕ

ПЕРИОД

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

14.06. – 22.06.

7

159

149

21.06. – 29.06.

7

169

159

28.06. – 06.07.

7

189

179

05.07. – 13.07.

7

209

199

12.07. – 20.07.

7

229

219

19.07. – 27.07.

7

239

229

26.07. – 03.08.

7

239

229

02.08. – 10.08.

7

239

229

09.08. – 17.08.

7

239

229

16.08. – 24.08.

7

229

219

23.08. – 31.08.

7

189

179

30.08. – 07.09.

7

149

139

06.09. – 14.09.

7

119

109

13.09. – 21.09.

7

109

99

20.09. – 28.09.

7

99

89

-          Цените се дадени во ЕУР, плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 61,8 ден.)

-          НАПОМЕНА : Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден !

-          Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

-          ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице

Доплати

- Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10 € по лице

- Деца од 2-11.99 год на дополнително легло - БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50 €)

- Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.

- Патничко и здравствено осигурување

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :

18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска пумпа МАК ОИЛ, мотел Македонија) трансфер до Битола
18:30h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - доплата 10 Евра по лице
19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река) 
20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil) 
21:30 h Битола (Градска Автобуска Станица-ТРАНСКОП) 
20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) - Трансфер до Битола - доплата 5 по лице

20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице
20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице

21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
попустите не може да се комбинираат
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.