Вила ЈАТРАС

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров...Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото. Целиот наш сместувачки капацитет се наоѓа на десната страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето) и тоа :

Вила GIATRAS („А“ кат.) – оддалеченост од плажа - 40 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

 

ЦЕНОВНИК по СОБА – НАЕМ за 8 НОЌИ

ВИЛИ AVRA – GIATRAS – FENIX & ANGELOS - ЛАГАНАС

ТЕРМИН

НОЌИ

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

16.06. – 25.06.

8 

129

149

24.06. – 03.07.

8

169

179

02.07. – 11.07.

8

229

239

10.07. – 19.07.

8

309

329

18.07. – 27.07.

8

359

379

26.07. – 04.08.

8

359

379

03.08. – 12.08.

8

359

379

11.08. – 20.08.

8

359

379

19.08. – 28.08.

8

339

359

27.08. – 05.09.

8

299

319

04.09. – 13.09.

8

179

199

12.09. – 21.09.

8

119

139

20.09. – 29.09.

8

49

69

-          Цените се дадени во ЕУР, плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 61,8 ден.)

-          НАПОМЕНА : Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден !

-          Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

-          ДОПЛАТА за ПРЕВОЗ – 80 € по лице (автобус + траект)

Доплати 

- Доплата за трансфер од Штип до Велес - 10евра по лице

- Деца од 2-11.99 год на дополнително легло - БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 60€)

- Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.

- Патничко и здравствено осигурување

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :

16:45 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
17:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
16:45 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансвер до Велес - доплата 10 Евра по лице
18:00 h Росоман (бензинска пумпа Црна Река) 
19:00 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil) 
20:00 h Битола (Пред спортска Сала) 
18:15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - доплата 5 по лице

18:30 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице
18:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице

19:15 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола - доплата 5 Евра по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
попустите не може да се комбинираат,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “PALAS“.